Finalna wersja SQL Server 2012 jest już dostępna

"SQL Server 2012 nie jest już jedynie systemem bazy danych, ale komplementarną platformą informacyjną, pozwalającą skutecznie i efektywnie analizować dane biznesowe. Pozwala na to integracja SQL Server 2012 z System Center oraz Windows i wpisanie się w model chmury Microsoft." – tymi słowami Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego biura Microsoft, rozpoczął dziś polską premierę SQL Server 2012 w Warszawie.

Według raportu Forrester Consulting Total Economic Impact, poświęconego potencjalnym korzyściom przejścia na SQL Server 2012, potencjalny zwrot z inwestycji w rozwiązanie sięga 189 procent z 12-miesięcznym okresem spłaty.

SQL Server 2012 pomaga rozwiązywać problem stale rosnącej ilości danych przez szybkie przekształcanie ich we wnioski biznesowe, które umożliwiają podjęcie konkretnych działań. Bez względu na typ i rozmiar danych, SQL Server 2012 oferuje platformę i narzędzia, które pozwalają zarządzać danymi oraz generować analizy umożliwiające podejmowanie konkretnych działań oraz zwiększać dynamikę biznesową.

„SQL Server 2012 daje możliwość zarządzania danymi w bazach z poziomu chmury w jej każdej postaci. Dziś to klient wybiera czy będzie korzystał z chmury publicznej, prywatnej czy hybrydowej. W ramach platformy informacyjnej najważniejsze elementy stanowią Business Intelligence oraz funkcje pozwalające przetwarzać ogromne ilości danych, tzw. Big Data.” — powiedział Sławomir Strzykowski, z polskiego oddziału Microsoft.

SQL Server 2012 został już wdrożony do użytku produkcyjnego przez setki globalnych liderów branżowych, takich jak Volvo Car Corp., Revlon, HSN, Sanofi Pasteur, Klout i LG Chemical. Użytkownicy SQL Server 2012 cenią rozbudowaną sieć partnerów sprzętowych i programowych, którzy mogą stworzyć rozwiązania spełniające najbardziej specyficzne wymagania w zakresie zarządzania danymi.

Najnowszy system zarządzania bazami danych od Microsoft oferuje zbiór zaawansowanych funkcji do obsługi obciążeń krytycznych, analizy biznesowej oraz tworzenia hybrydowych środowisk IT, łączących tradycyjne centra danych z chmurami publicznymi i prywatnymi. Są to m.in.:

  • SQL Server AlwaysOn — nowe rozwiązanie, które zwiększa dostępność aplikacji, zmniejsza łączne koszty użytkowania i ułatwia obsługę.
  • xVelocity — technologie pamięciowe, które zwiększają nawet stukrotnie wydajność magazynowania i analizowania danych.
  • Power View — przeglądarkowe, interaktywne rozwiązanie do wizualizacji i prezentacji danych, które pomaga użytkownikom biznesowym i osobom podejmującym decyzje szybko wyciągać wnioski z dostępnych danych.
  • Integracja i zarządzanie danymi, nowe i ulepszone narzędzia dostarczające wiarygodne, spójne dane właściwym użytkownikom we właściwym momencie, w tym nowe usługi SQL Server Data Quality Services oraz udoskonalone Master Data Services.
  • Rozszerzone funkcje PowerPivot — pozwalają klientom wykorzystać nowe, zaawansowane mechanizmy analityczne i jeszcze bardzie ułatwiają pracę ze znajomymi narzędziami dostarczanymi przez Excel.
  • Nowy model semantyczny analizy biznesowej (BI) — pojedynczy, skalowalny model aplikacji BI, od raportowania i analizy do pulpitów nawigacyjnych i kart wyników.
  • SQL Server Data Tools — nowe narzędzie dla profesjonalnych deweloperów baz danych i aplikacji, które unifikuje tworzenie oprogramowania dla SQL Server i SQL Azure.

Najnowszą wersję SQL Server można pobrać ze strony:

SQL Server 2012.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o SQL Server 2012, które znajdują się na stronie wirtualnej premiery SQL Server 2012.

Wszystkie materiały z wirtualnej premiery będą dostępne do 30 czerwca 2012 r. Strona zawiera ponad 30 transmisji internetowych prowadzonych przez znawców SQL Server 2012, a także inne materiały multimedialne przygotowane przez partnerów Microsoft.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.