Gigabyte: rozwiązania dla biznesu i nie tylko

W ofercie Gigabyte pojawiła się nowość: płyty główne zaprojektowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.

Obecnie w sprzedaży znajdują się następujące modele płyt głównych: GA-B75-D3V, GA-B75M-D3H oraz GA-B75M-D3V. Wszystkie trzy posłużą przede wszystkim do biura, lecz również do użytku domowego. Płyty wspierają obsługę procesorów Intel 22nm trzeciej generacji a także Intel Core drugiej generacji. Co więcej, konstrukcje na chipsecie B75 od Gigabyte wyposażono w technologię 3D BIOS, opartą na standardzie Gigabyte UEFI DualBIOS. Umożliwia ona zmianę ustawień BIOS za pomocą myszki w 2 trybach konfiguracji: 3D dla początkujących oraz dla zaawansowanych. Każdy z wymienionych 3 modeli płyt Gigabyte na chipsecie B75 posiada także swoje unikalne funkcje. GA-B75-D3V została wyposażona m.in. w wyjścia DVI, RGB i 4 porty USB 3.0 oraz 1 port SATA 3. GA-B75M-D3H posiada m.in. 4 sloty pamięci DDR3, wyjście HDMI, DVI i RGB, SATA 3 i USB 3.0. GA-B75M-D3V natomiast to najbardziej ekonomiczna płyta główna na chipsecie B75, w formacie mATX z SATA 3 i USB 3.0.

Płyty Gigabyte z serii B75: Zarządzanie komputerami w firmie stało się prostsze

Do płyt głównych Gigabyte z serii B75 dołączone jest oprogramowanie Intel Small Business Advantage, składające się z zestawu przydatnych funkcji, które ułatwią konfigurację oraz utrzymanie infrastruktury komputerowej w firmie. Każda z nich, może być łatwo skonfigurowana za pomocą dedykowanego przycisku.

Tworzenie kopii zapasowych oraz przywracanie danych

Dzięki tej funkcji, tworzenie kopii zapasowej danych może być przeprowadzone poza godzinami pracy a nawet w nocy. Aplikacja automatycznie włączy komputer o wcześniej ustalonej godzinie i przeprowadzi całą procedurę bez ingerencji użytkownika. Wymagane jest jedynie podłączenie komputera do źródła zasilania.

Energooszczędzacz

Narzędzie pozwala na automatyczne ustawienie godzin pracy komputera, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Pozwoli to na maksymalne oszczędzanie energii (a tym samym cięcie kosztów) bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań ze strony użytkownika.

Centrala nadzoru stanu komputera

Administratorzy będą mogli przeprowadzać wszystkie najważniejsze czynności konserwacyjne komputerów w sposób automatyczny, który nie zakłóca codziennej działalności. Aplikacja umożliwia między innymi aktualizację systemu, tworzenie kopii zapasowej, defragmentację dysku czy usunięcie tymczasowych plików. Zarządzanie komputerami nigdy nie było prostsze.

Monitorowanie oprogramowania

Narzędzie monitoruje oprogramowanie zabezpieczające komputer w sposób ciągły i ostrzega użytkownika (administratora), gdy zabezpieczenia zostaną naruszone.

Blokada portów USB

Funkcja ta pomoże zdefiniować, które urządzenia przenośne mogą być podłączone do komputera. Chroni to komputer przed wirusami oraz nieautoryzowanym transferem danch blokując niektóre urządzenia USB.

Unikalne funkcje Gigabyte

Wszystkie płyty główne Gigabyte z nowej serii 7 posiadają szereg funkcji, które zapewniają im maksymalną ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych, najczęściej powodujących usterki komputerów. Technologia Ultra Durable 4, pomaga więc chronić twojego PC-ta przed wilgocią, wyładowaniami elektrostatycznymi, skutkami nagłej utraty zasilania oraz przed zbyt wysoką temperaturą. Co więcej, na płytach głównych Gigabyte z serii B75 zaimplementowano także technologię On/Off Charge. Pozwala ona na ładowanie urządzeń przenośnych na USB niezależnie od tego, czy komputer jest włączony, w trybie uśpienia czy też wyłączony. On/Off Charge pozwala na większy pobór prądu z płyty głównej niż w standardowym porcie USB, dzięki czemu proces ładowania przebiega równie szybko jak przy użyciu ładowarki.

0
Źródło: Gigabyte
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.