GPUDirect for Video przyspiesza produkcję wideo w czasie rzeczywistym

Nvidia i wiodący producenci kart do obróbki sygnału wideo, tacy jak AJA, Blackmagic Design, Bluefish444, Deltacast, DVS i Matrox, oferują nową technologię GPUDirect for Video.
GPUDirect for Video przyspiesza produkcję wideo

GPUDirect for Video przyspiesza produkcję wideo

Technologia ta zapewnia programistom oraz ich klientom szybki oraz wygodny dostęp do mocy obliczeniowej i graficznej profesjonalnych procesorów graficznych Quadro i Tesla, umożliwiając osiągnięcie niewielkich opóźnień sygnałów wejścia i wyjścia podczas pracy z szeroką gamą urządzeń wejścia/wyjścia. Technologia NVIDIA GPUDirect for Video to najszybszy sposób przesyłania danych do i z procesora graficznego (GPU). Dzięki niej producenci oprogramowania mogą teraz korzystać z mocy przetwarzania grafiki i sygnału procesora graficznego bez opóźnień, które zwykle powstają podczas pracy z kartami We/Wy podczas obróbki materiałów wideo. Szeroka gama dostępnych rozwiązań We/Wy zapewnia klientowi możliwość wyboru i dobrania idealnego produktu do własnych potrzeb.

Technologia GPUDirect for Video eliminuje opóźnienia w przesyłaniu sygnału wideo z urządzenia We/Wy do procesora graficznego, poprzez synchronizację połączenia między obiema urządzeniami. To rozwiązanie sprawia, że programiści nie muszą już tworzyć złożonych mechanizmów buforowania, które niepotrzebnie zajmują czas procesora i zwiększają opóźnienie.

Firma Nvidia udostępnia technologię GPUDirect for Video bezpłatnie każdemu producentowi urządzeń We/Wy, niestandardowego sprzętu oraz przełączników sygnału wideo.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.