Internet dla każdego, od zaraz! W Mszczonowie…

W gminie Mszczonów ruszył projekt "Internet dla każdego, wszędzie od zaraz!". Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy, którzy nie mają podłączenia do Internetu.
Rusza projekt Internet dla każdego, wszędzie od zaraz!

Rusza projekt Internet dla każdego, wszędzie od zaraz!

Od kwietnia do czerwca br. mieszkańcy gminy Mszczonów mogą wziąć udział w projekcie „Internet dla każdego, wszędzie, od zaraz!”. W ramach projektu mieszkańcy otrzymają podłączenie do Internetu na preferencyjnych warunkach. W projekcie mogą wziąć udział podmioty, do których nie dociera Internet za pomocą światłowodów lub technologii mobilnej.

Projekt został przygotowany po konsultacji z Władzami Gminy. Dzięki firmie Hetan Technologies, która zrezygnowała z opłaty za dzierżawę sprzętu i aktywację, mieszkańcy gminy będą mogli zakupić usługę od 79 zł brutto/ miesięcznie (w najpopularniejszym abonamencie HOME 6).

W ramach abonamentu HOME 6 dystrybutor oferuje wolumeny o prędkości wysyłania 6 Mb/s, pobierania 1 Mb/s oraz limit transferu 4 GB. Limit ten pozwala na pobranie i wysłanie ponad 2000 wiadomości elektronicznych, 200 h przeglądania stron www oraz ściągnięcie 3 pełnometrażowych filmów. W ramach projektu przygotowano także inne opcje abonamentów.

W kwietniu uruchomiona została infolinia, pod którą można zgłaszać brak dostępu do Internetu (801 066 880 – czynna w dni powszednie od 9:00 do 18:00, koszt połączenia wg taryfy operatora) oraz dwa punkty pokazowe: w Gminnym Centrum Informacji Osuchów (ul. Piekarska 2), jak również w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Warszawska 33). W punktach pokazowych można bezpłatnie skorzystać z Internetu, przetestować usługę oraz uzyskać więcej informacji.

W Polsce, ponad 46 tys. użytkowników zgłasza brak dostępu do stacjonarnego szerokopasmowego Internetu (UKE). Ponadto niektóre gospodarstwa domowe, ze względu na ukształtowanie terenu oraz brak warunków technicznych, nie mają możliwości przyłączenia się do Internetu za pomocą światłowodów lub drogą radiową. To właśnie dla nich Internet stacjonarny przez satelitę jest jedynym rozwiązaniem.

Usługa Tooway będzie oferowana sukcesywnie w innych gminach.

0
Źródło: Tooway
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.