iPhone 5 ze szkła metalicznego, a Galaxy S III ceramiczny?

Jeden z koreańskich portali donosi, że dwóch czołowych producentów smartfonów porzuca dotychczas stosowane materiały na rzecz zupełnie nowych tworzyw.

Zważając na fakt, że ciężko znaleźć niepopękanego iPhone 4/4S jak i nieporysowanego Galaxy S II – to bardzo dobra wiadomość.

Według źródeł związanych z branżą kolejne modele telefonów firm Samsung i Apple będą wykorzystywały niespotykane dotąd materiały. Nowy model Samsunga ma zostać wykonany z komponentów ceramicznych. Smartfon Apple ma zyskać obudowę ze szkła metalicznego, co zapewni im wyjątkową lekkość, cienkość i wytrzymałość na uderzenia.

Szkło metaliczne / Wikipedia

Szkło metaliczne / Wikipedia

Wygląda na to, że konkurowanie między producentami wchodzi na zupełnie nowy poziom. Dotąd argumentami była specyfikacja techniczna, aparat oraz system operacyjny. Teraz dojdzie jeszcze materiał, z jakiego są wykonane.

Galaxy S III zadebiutuje już 3 maja w Londynie. iPhone 5 spodziewany jest na WWDC w SanFrancisco już w czerwcu. Jego obudowa ma się składać ze stopu cyrkonu, tytanu, niklu, miedzi, a jego powierzchnia ma być gładka jak ciecz. Terminator?

Choć brzmi to dosyć nietypowo, nie należy tego brać za pewnik. Źródła zbliżone do producenta często mają rację, jednak czasami są to informacje zupełnie wyssane z palca.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.