Aparat, który robi… wydruki z opisem co było na zdjęciu

Descriptive Camera pracuje jak zwyczajna kamera. Wystarczy ją nakierować gdziekolwiek i nacisnąć spust migawki. Jednak zamiast zdjęcia w formacie JPG dostaniemy tekstowy opis zarejestrowanej sceny.

Jak tłumaczy autor urządzenia, Matt Richardson, nowoczesne aparaty zapisują mnóstwo metadanych. Ustawienia, lokację, datę, czas, ale żaden z nich nie opisuje zawartości fotografowanej sceny. W tym przypadku jest inaczej.

Po co to wszystko? Konstruktor zupełnie poważnie tłumaczy, że gdy zgromadzimy duże ilości zdjęć, trudno jest nimi zarządzać. To utrudnia odnajdywanie konkretnych fotografii. Zaznacza też. że Descriptive Camera nie ma jeszcze praktycznego zastosowania, ale jest pierwszym krokiem w kierunku, aby je stworzyć.

Jak to działa? Descriptive Camera wykorzystuje interfejs Mechanical Turk (czyli

Mechaniczny Turek

) stworzony

przez firmę Amazon

. Umożliwia on wysyłanie zdań wymagających ludzkiej inteligencji do pracowników rozsianych po całym Internecie. Developer ustawia wytyczne dla każdego zadania i projektuje interfejs umożliwiający zwracanie wyników. Do szybszego i tańszego dostarczania wyników dostępny jest również „tryb współpracy” umożliwiający wysyłanie wiadomości do dowolnej osoby. Zawiera ona link do zdjęcia oraz formularz, gdzie można wprowadzić opis obrazka.

Samo urządzenie jest sterowane przez platformę

BeagleBone

firmy Texas Instruments bazującą na systemie Linux. Współpracuje ona z podłączoną kamerą USB oraz drukarką Adafruit. Ponadto na urządzeniu znajdują się trzy diody LED informujące o statusie i spust migawki. Więcej informacji na temat tego niecodziennego pomysłu znajdziecie pod adresem

mattrichardson.com

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.