Kolorowy notebook Sony Vaio z obsługą gestów niczym Kinect

Sony pokazuje wiosenną linię swoich notebooków

14-calowy Vaio E 14P został wyposażony w procesor Core i3-2350M, 4 GB pamięci RAM, procesor graficzny AMD Radeon HD 7670M z 1 GB dedykowanej pamięci oraz GPU zintegrowany w procesorze, 500-gigabajtowy dysk twardy i nagrywarkę DVD, dwa porty USB 3.0 oraz złącze HDMI, automatycznie podświetlaną klawiaturę z izolowanymi klawiszami, kamerę internetową HD z przetwornikiem Exmor, a także baterię, która zapewni pracę nawet przez 7 godzin bez ładowania.

Nowością w komputerach Vaio jest obsługa gestami, dzięki której pewne operacje można wykonać intuicyjnymi ruchami ręki. Przykładowo, umieszczając rękę przed kamerą internetową i przesuwając ją w lewo lub w prawo można przerzucać strony www lub zdjęcia w galerii. Przeciągnięcie ręką do dołu wstrzyma odtwarzanie muzyki, a ruch obrotowy pozwoli na zwiększenie lub zmniejszenie głośności. Obsługa gestami jest obecnie dostępna w programach Windows Media Player, Internet Explorer 9, PowerPoint i PowerDVD.

Nowa seria Vaio E 14P będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r. w kolorze białym, czarnym i różowym. Ceny jeszcze nie znamy.