Nowe aparaty z serii NX z wymiennymi obiektywami i WiFi

Samsung rozszerza serię NX o trzy nowe modele: NX1000, NX210 i NX20, które jako pierwsze na rynku systemowe aparaty kompaktowe wyposażone są w moduł Wi-Fi.

Nowe modele z rodziny Samsung NX to zaawansowane aparaty z rozbudowanym systemem obiektywów oraz z wbudowanym modemem Wi-Fi, który pozwala użytkownikom podłączać się do sieci bezprzewodowych bez żadnych dodatkowych kart ani urządzeń zewnętrznych. NX1000, NX210 i NX20 potrafią także kręcić filmy w pełnej rozdzielczości Full HD – 1920 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę.

Wszystkie trzy nowe modele serii NX są wyposażone w opracowaną przez Samsung matrycę APS-C (23,5 x 15,7mmm) CMOS o rozdzielczości 20,3 Megapiksela. Aparaty są w pełni zgodne z unikatowym systemem i-Function, który pozwala użytkownikom zmieniać parametry pracy aparatu z poziomu obiektywu, przytrzymując przycisk i regulując obraz bez spuszczania wzroku z fotografowanego obiektu, poprzez obracanie odpowiedniego pierścienia na obiektywie.

Aparat NX1000 jest dostępny w eleganckim kolorze białym, klasycznym czarnym i przykuwającej wzrok różowej obudowie. Wyposażony jest w szereg zaawansowanych funkcji, takich jak technologia Smart Auto 2.0 oraz klawisz skrótu Smart Link, które ułatwiają fotografowanie i natychmiastowe udostępnianie zdjęć.

To najtańszy z całej serii – kosztować będzie 699 euro.

NX210

ma elegancką, metalową obudowę. Podobnie jak jego poprzednik, model NX200, aparat NX210 również posiada wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3 cali. Dzięki łatwemu dostępowi do funkcji Wi-Fi można szybko udostępnić zdjęcia w Internecie, a za pośrednictwem Samsung Mobile Link wyświetlać je bezpośrednio w telefonach i tabletach lub podłączyć aparat bezprzewodowo do telewizorów Smart TV przy pomocy funkcji TV Link.

Cena to 899 euro.

NX20

to propozycja dla zaawansowanych amatorów lub profesjonalnych fotografów szukających przenośnego aparatu, który wygląda i działa jak lustrzanka cyfrowa, ale jest znacznie mniejszy i lżejszy. Aparat cechuje błyskawiczna migawka 1/8000s, a zdjęcia są wyświetlane na jasnym, obracanym wyświetlaczu AMOLED o przekątnej 3 cali. NX20 jest również wyposażony w elektroniczny wizjer o rozdzielczości SVGA oraz w szereg innych funkcji i manualnych ustawień pozwalających zawsze uzyskiwać doskonałe zdjęcia.

Cena w zestawie z obiektywem ma wynieść 1099 euro.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.