Nvidia pokazuje nowe sposoby obróbki wideo

Procesory graficzne Nvidii przyśpieszają pracę aplikacji Adobe After Effects CS6, Adobe Premiere Pro CS6, Adobe SpeedGrade CS6 i Adobe Photoshop CS6.
Photoshop z nowym silnikiem graficznym

Photoshop z nowym silnikiem graficznym

Przygotowywany przez firmę Adobe pakiet narzędziowy Adobe Creative Suite® 6 Production Premium został wyposażony w funkcje akcelerowane przez profesjonalne procesory graficzne Quadro i Tesla, które zapewnią artystom i edytorom niespotykane dotychczas możliwości oraz interaktywność. Ruchome obiekty, których tworzenie zabierało wcześniej długie godziny, są teraz gotowe w kilka minut.

Więcej rozbudowanych funkcji akcelerowanych przez procesory graficzne

Wielu producentów wiodącego oprogramowania uzupełnia je o coraz większą liczbę funkcji akcelerowanych przez procesory graficzne, usprawniając tym samym proces tworzenia, przyśpieszając zadania importowania i przetwarzania materiałów w wysokiej rozdzielczości, jak i wprowadzając akcelerację całego procesu postprodukcji. Przykładem jednej z tych firm jest Adobe Systems Incorporated, która zademonstrowała na tegorocznych targach NAB nową, przełomową wersję pakietu Creative Suite 6, w którym wprowadzono funkcje wykorzystujące moc procesorów graficznych NVIDIA w aplikacjach Premiere Pro CS6, SpeedGrade CS6, Photoshop CS6 oraz After Effects CS6.

Adobe After Effects CS6

Aplikacja Adobe After Effects CS6 upraszcza i przyśpiesza prace nad ruchomymi obrazami w niespotykany dotychczas sposób – nowa wersja została wyposażona w nowy, potężny potok do komponowania trójwymiarowych obrazów, wykorzystujący techniki raytracingu, który zapewnia niedoścignioną jakość obrazu. Dzięki procesorom graficznym firmy Nvidia, nowe funkcje raytracingu stają się interaktywne w dosłownym tego słowa znaczeniu: ich prędkość wzrasta aż dwudziestosiedmiokrotnie względem tego samego oprogramowania uruchomionego na dwóch centralnych procesorach sześciordzeniowych.

Adobe Premiere Pro CS6

Aplikacja Adobe Premiere Pro została wyposażona w silnik odtwarzania Mercury (Mercury Playback Engine) akcelerowany przez architekturę Nvidia CUDA, zapewniając ośmiokrotny wzrost prędkosci w zadaniach szybkiego edytowania materiałów wideo.

Adobe SpeedGrade CS6

Pakiet Adobe Creative Suite 6 zawiera również aplikację Adobe SpeedGrade CS6, która jest profesjonalnym narzędziem do gradacji kolorów w czasie rzeczywistym, zoptymalizowanym pod kątem procesorów Quadro ze wsparciem dla kart z wyjściami SDI.

Adobe Photoshop CS6

Aplikacja Adobe Photoshop CS6 została wyposażona w nowy silnik graficzny Mercury (Mercury Graphics Engine), w oparciu o który wprowadzono szereg nowych funkcji akcelerowanych przez procesory graficzne. Wśród nich są szybsze funkcje podglądu i przechwytywania grafiki w czasie rzeczywistym oraz przyśpieszające tworzenie i edytowanie obrazu.

Technologia NVIDIA Maximus

Dzięki połączeniu obsługi procesorów graficznych Quadro i NVIDIA Tesla w jednym sterowniku i jednej stacji roboczej, komputery wyposażone w technologię Nvidia Maximus umożliwiają tworzenie złożonych, wielowarstwowych projektów z wyjątkową szybkością, przetwarzając jednocześnie zadania graficzne i obliczeniowe, tym samym zwiększając wydajność oraz kreatywność profesjonalistów z branży filmowej.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.