Oficjalnie debiutują procesory Intel Ivy Bridge

Intel oficjalnie zaprezentował swoje najnowsze układy, wytworzone w technologii 22 nanometrów. Pierwsza fala składa się z trzynastu procesorów.
Procesory Intel Ivy Bridge oficjalnie zadebiutowały

Procesory Intel Ivy Bridge oficjalnie zadebiutowały

Pod nazwą kodową Ivy Bridge kryje się nowa generacja procesorów firmy Intel – wytworzonych w 22-nanometrowym procesie technologicznym układów Core i3, Core i5 oraz Core i7. Najpierw na rynek trafi trzynaście wydajnych układów czterordzeniowych z linii i5 oraz i7, które skierowane będą do desktopów oraz większych notebooków. Bardziej low-endowe jednostki z serii i3 oraz i5, w tym modele niskonapięciowe, będą przeznaczone dla ultrabooków i notebooków, ale trafią na rynek pod koniec wiosny.

Według producenta, nowa generacja procesorów, w porównaniu z układami Sandy Bridge, wytworzonymi w 32-nanometrowej technologii, może zaoferować nawet o 20 procent wyższą wydajność, przy zmniejszonym zużyciu mocy także o 20 procent. Ivy Bridge, jako pierwsza platforma Intela, domyślnie wspiera standard USB 3.0.

Jedną z największych zalet nowych układów mają być nowe, zintegrowane procesory graficzne – Intel HD 2500 oraz HD 4000. Ten drugi ma być na tyle wydajny, że ma udźwignąć wideo w rozdzielczości 4K, a nawet najnowsze gry przy najniższych detalach.

Procesory Intel Ivy Bridge powinny już zacząć pojawiać się w nowych komputerach.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.