Płacisz kartą w sieci? Rób to bezpiecznie!

Według Euromonitora w 2011 roku Polacy zostawili w sklepach internetowych niemal 8 mld zł. Część z tych transakcji rodzimi internauci opłacili za pomocą kart kredytowych.
Bezpieczna karta do zakupów w Sieci i nie tylko

Bezpieczna karta do zakupów w Sieci i nie tylko

Niewielu użytkowników sieci wie jednak, że posługiwanie się kartą w Internecie wymaga zdwojonej ostrożności, a lekceważenie porad ekspertów może skończyć się kradzieżą i koniecznością spłaty nieswoich zobowiązań. Rozwiązaniem, dzięki któremu zakupy w sieci mogą pozostać w pełni bezpieczne, jest Eset Security Card – karta przedpłacona (prepaid) MasterCard, dołączana bezpłatnie do pakietu antywirusowego Eset Smart Security.

Karta sygnowana logiem MasterCard pozwala na realizowanie płatności w tradycyjnych sklepach oraz w sklepach internetowych, akceptujących transakcje kartami MasterCard. Za posiadanie karty i realizowanie płatności bezgotówkowych nie są pobierane żadne opłaty. Security Card pozwala m.in. zapłacić w sieci za zakupy, bilety lotnicze czy opłacić wynajęty za granicą pokój w hotelu. Karta stanowi również doskonały instrument płatniczy dla posiadaczy konsol Xbox 360 oraz PlayStation – za jej pomocą można bowiem przedłużać abonament Xbox Live Gold, a także kupować gry i dodatki udostępniane w serwisach PlayStation Network oraz Xbox Live.

Bezpieczeństwo pieniędzy użytkownika Eset Security Card zapewnia model korzystania z karty, którą uzupełnia się określoną kwotą tuż przed realizacją transakcji. Dodatkową ochroną jest brak powiązania karty z kontem osobistym użytkownika. Dzięki temu nawet w wypadku wycieku danych identyfikacyjnych karty pieniądze użytkownika pozostają w pełni bezpieczne. Atutem Security Card jest również możliwość ubiegania się przez posiadacza karty o zwrot kwoty zrealizowanej transakcji, jeśli sprzedawca nie wywiąże się z umowy kupna-sprzedaży (chargeback).

Dlaczego w Internecie warto posługiwać się kartą przedpłaconą Eset Security Card, a nie kartą kredytową? Argumentu może dostarczyć historia pracownika jednej ze śląskich firm, mieszkańca Gliwic. Ów mężczyzna do niedawna korzystał ze swojej karty kredytowej – płacił nią za zakupy zarówno w tradycyjnych sklepach jak i w sklepach internetowych. Dzisiaj karty kredytowej nie posiada i posiadać nie chce. Dlaczego? Pewnego dnia, podczas śledzenia wyciągu z karty gliwiczanin spostrzegł dwie transakcje, na łączną kwotę ponad 1000 zł, których nigdy nie zrealizował. Podejrzane transakcje natychmiast zgłosił konsultantowi banku, od którego dowiedział się, że płatności zrealizowano w Poznaniu i Tallinie (!).

Mimo, że mężczyzna wspomnianych miejsc nigdy nie odwiedził, bank nie uznał reklamacji i gliwiczanin musiał spłacić nieswoje zadłużenie. Źródłem wszystkich problemów była kradzież danych karty gliwiczanina, której najprawdopodobniej dokonano podczas realizowania jednej z płatności w sieci. Gdyby mężczyzna korzystał z karty Eset Security Card ta nieprzyjemna historia nigdy by się nie wydarzyła. Przechwycenie danych karty przedpłaconej nie jest bowiem równoznaczne z możliwością wykorzystania jej do zrealizowania transakcji w sieci – środki na takiej karcie można uzupełniać tuż przed płatnością za zakupy.

Limitowana edycja Eset Smart Security z bezpłatną kartą ESET Security Card dostępna jest w wybranych sklepach komputerowych.

Szczegółowe informacje dotyczące Security Card dostępne są na stronie: http://www.eset.pl/Karta

0
Źródło: ESET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.