Polkomtel: W ciągu dwóch lat ultraszybki Internet dla 70 proc. Polaków

Plus stawia na LTE.

Plus stawia na LTE

Plus stawia na LTE

Zwiększanie zasięgu i prędkości to przede wszystkim kwestia odpowiedniej infrastruktury.

Będziemy inwestowali wspólnie ze spółką NFI Midas w infrastrukturę HSPA+ i LTE i będziemy budowali tę sieć, którą mamy zbudować w ciągu następnych dwóch lat — mówi Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela.

W tej chwili Internet Plusa w technologii 3G dociera do ponad 80 proc. Polaków. Dostęp do ultraszybkiego LTE ma na razie 25 proc. populacji. W ciągu dwóch następnych lat ma się do zmienić.

Chcemy osiągnąć odpowiedni zasięg ponad 90 proc. już technologii HSPA+, czyli tej zaawansowanej 3G oraz ponad 70 proc. w technologii LTE — deklaruje Wojciech Pytel.

Nowa technologia, która umożliwia pobieranie danych z prędkością 100 Mbps, ma przyciągnąć do Plusa klientów konkurencyjnych operatorów.

Klientom, którzy skorzystają z nowych pakietów taryfowych, ale też tym, którzy korzystają z innych planów, zaoferowaliśmy trzymiesięczny okres bezpłatnego używania Internetu w technologii LTE. Ta usługa zaczyna odnosić widoczny sukces. Ponad 50 proc. naszej sprzedaży Internetu mobilnego to jest LTE — mówi członek zarządu Polkomtela.

W nowej ofercie taryf internetowych najtańszy pakiet LTE kosztuje 60 zł. Internet mobilny w technologii HSPA+ z max. prędkością 21 Mbps, dostępny jest od 40 zł.