Poprawiona jakość zdjęć dzięki nowej matrycy Live MOS 12,1 megapiksela

Nowy 12,1-megapikselowy przetwornik obrazu Live MOS o dużej czułości oraz nowy procesor Venus Engine z wieloprocesową redukcją szumów zapewniają działanie w szerokim spektrum czułości i, jak nas zapewnia Panasonic, dobre zdjęcia w każdej sytuacji. Szybki i intuicyjny aparat Lumix GF5 z wymiennym obiektywem to ciekawa propozycja.

Dzięki nowemu przetwornikowi obrazu, który ponoć rejestruje wyraźne i ostre zdjęcia nawet przy czułości ISO 12 800, Lumix GF5 to aparat dla osób, którym zależy na jakości zdjęć znanej z lustrzanek cyfrowych, ale w bardziej stylowym, zgrabnym i lekkim urządzeniu. Aparat wyposażony jest w 3-calowy ekran dotykowy LCD zawierający 920 tys. punktów. Układ autofokusa Light Speed o szybkości wynoszącej 0,09 sekundy pozwala uchwycić ulotne chwile. Natomiast bardzo dobre, jak chwali się Panasonic, działanie aparatu Lumix GF5 w słabym oświetleniu sprawia, że swoje przeżycia można uwieczniać z przyzwoitą jakością niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy:

Nowy 12,1-megapikselowy przetwornik Live MOS o dużej czułości, zgodny z systemem Mikro Cztery Trzecie, zapewnia doskonalsze odwzorowanie obrazu w szerokim zakresie czułości (ISO 160–12 800). Przetwornik w połączeniu z udoskonalonym wysokowydajnym procesorem obrazu Venus Engine VII HD2, wyposażonym w funkcję wieloprocesowej redukcji szumów, umożliwia rejestrowanie szczegółowych zdjęć i filmów HD o niewielkim zaszumieniu, nawet w słabym świetle.

Dzięki obudowie z aluminium, wbudowanej lampie błyskowej, pewnemu uchwytowi i czterem wersjom kolorystycznym do wyboru Lumix GF5 to aparat łączący spore możliwości z przyjemnością użytkowania.

Tryb zdjęć seryjnych o dużej rozdzielczości umożliwia robienie wyraźnych zdjęć dynamicznych obiektów z prędkością 4 klatek na sekundę. Natomiast szeroka gama trybów autofokusa zapewnia kontrolę nad zdjęciami. Jednym dotknięciem można zablokować autofokus, tak aby aparat Lumix GF5 śledził fotografowany obiekt nawet w trakcie ruchu, a nowa funkcja punktowego autofokusa umożliwia zbliżenie wybranego obszaru kadru i ustawienie ostrości z wyższą precyzją.

Swoje przeżycia można uwieczniać w postaci filmów Full HD 1080p z dźwiękiem stereofonicznym. Wideo jest rejestrowane w formacie MP4, dzięki czemu można je przenieść na urządzenie przenośne. Specjalny przycisk umożliwia natychmiastowe przełączenie aparatu w tryb nagrywania wideo.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.