Rozlicz PIT-a na tablecie

Podatnicy, którzy czekali z wypełnieniem PIT-a do ostatniej chwili, teraz mogą zrobić to w kilka minut w dowolnym miejscu. Wszystko za sprawą e-pity mobile – mobilnej wersji aplikacji e-pity zoptymalizowanej na tablety. Program umożliwia przesłanie wypełnionego PIT-a do systemu e-deklaracje.

e-pity mobile to najnowsza odsłona pierwszej polskiej aplikacji do wypełniania PIT-ów na urządzeniach mobilnych. Działający na systemach iOS oraz Android program został rozbudowany (w zeszłym roku umożliwiał rozliczenie wyłącznie PIT-37 i skorzystanie z jednej, najpopularniejszej ulgi – na Internet) i posiada wszystkie funkcjonalności standardowej wersji e-pity, z której skorzystało już ponad 2,5 mln podatników. Dotykowa nawigacja, duże ikony oraz praca w orientacji pionowej sprawiają, że rozliczanie się z fiskusem jest naprawdę wygodne. e-pity mobile pozwalają na wypełnienie wszystkich obowiązujących deklaracji: PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-7, ZAP-3 (dawniej NIP-3) oraz przesłanie PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl. Dedykowany na tablety program można za darmo pobrać ze strony www.e-pity.pl/mobile, z App Store lub Google Play (dawniej Android Market).

Już w zeszłym roku wersja mobilna programu e-pity spotkała się z życzliwym przyjęciem użytkowników. Jestem przekonany, że teraz – kiedy tablety stały się naprawdę popularne – znajdzie się wiele osób, które zechcą rozliczyć się z fiskusem właśnie w ten sposób — mówi Adam Mielcarski, prezes zarządu firmy e-file, producenta aplikacji. –

Po uruchomieniu programu należy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się w kolejnych kilku krokach

.

Podajemy dane identyfikacyjne oraz swój kod pocztowy, a takie dane jak powiat, miasto czy ulicę podpowie nam aplikacja. Następnie użytkownik wpisuje kilka podstawowych liczb z PIT-a 11 i gotowe — wyjaśnia Adam Mielcarski.

Wypełnianie deklaracji na tablecie można w każdej chwili przerwać, by w dowolnym czasie do niej powrócić. Dane wykorzystywane są wyłącznie podczas rozliczania PIT-a oraz jednorazowej wysyłki i nie są zapisywane w żadnej bazie danych, ani na jakimkolwiek serwerze. Szyfrowane są protokołem HTTPS (SSL 128bit) używanym m. in. w bankowości elektronicznej. Program po jednorazowym wprowadzeniu kopiuje dane do wszystkich składanych załączników i automatycznie wylicza kwoty.

Gotowe zeznanie zostaje przesłane w pliku PDF na adres e-mail podatnika. Otrzymuje on również plik XML, dzięki któremu może wczytać dane do standardowej wersji programu e-pity lub skorzystać z nich w przyszłości. W przypadku wysłania deklaracji przez Internet do systemu e-deklaracje na adres e-mail użytkownika trafia UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które jest dowodem na otrzymanie zeznania przez fiskusa.

Program e-pity uzyskał pozytywną opinię Biura Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Aplikacja e-pity jest napisana w technologii Flex Adobe AIR. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie jej na większości urządzeń i komputerów – od Windows, przez Mac OS, Linux do tabletów z iOS i Android. Kod aplikacji, algorytmy, wygląd oraz formaty wymiany danych są takie same na wszystkich platformach, drobne różnice są tylko w funkcjonalności np. brak możliwości wydruku na tabletach, możliwe jest wysłanie PDF mailem oraz wysłanie e-deklaracji. Aplikacja e-pity mobile została przetestowana na iPad 1 i iPad 2 z iOS 4 i iOS 5, na Samsung Galaxy Tab 10.1 z Android 3.1 i na Go Clever A73 na Android 2.3 i Android 4. Minimalna rozdzielczość, aby aplikacja działała to 800×600, jednak rekomendowana jest minimum 1024×768.

Źródło: e-file
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.