Adobe Muse. Chcesz stworzyć stronę? Nie musisz już znać HTML-a

Firma Adobe znana przede wszystkim z aplikacji Photoshop oraz pakietu Creative Suite właśnie stworzyła nową aplikację – Muse 1.0. Program służy do robienia stron internetowych i jest przeznaczony dla designerów, którzy mogą teraz realizować swoje projekty bez absolutnie żadnej znajomości HTML/CSS, czy JavaScript.

Projekt Muse wystartował już kilka miesięcy temu, jednak do tej pory wciąż był w fazie beta. Nie wszystko działało jak należy, a wiele funkcji było nieobecnych. Na szczęście Adobe właśnie uporał się z największymi niedoróbkami Muse i opublikował aplikację w wersji stabilnej.

Muse z powodzeniem wystarczy do tworzenia nawet bardziej skomplikowanych stron. Zasadą działania przypomina nieco popularny program – InDesign. Można stworzyć plan witryny, dzięki czemu nie trzeba poruszać się po plikach HTML. Mamy projekt i nim zarządzamy bez zgłębiania wiedzy co gdzie jak i po co.

Jak tworzymy strony? Wystarczy wiedzieć do czego służy myszka i umieć sprawnie operować lewym i prawym przyciskiem. W zasadzie to wszystko. Muse obsługuje również WebFonty w postaci Adobe Typekit. Oznacza to, że nie musimy trzymać się czcionek, które dostępne są w systemie osób, które trafią na naszą stronę. Mamy do dyspozycji ponad 400 czcionek, jest w czym wybierać.

Musimy przyznać, że choć Muse nie daje całkowitej wolności w tworzeniu, to bezproblemowo można w nim stworzyć dynamiczne strony, które wyglądają bardzo profesjonalnie. Wszystkich chętnych odsyłamy do

oficjalnej strony Adobe Muse

. Można tam pobrać aplikację w wersji 30-dniowej, przejrzeć dokładniej jej możliwości i obejrzeć wiele ciekawych filmów instruktażowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.