Apple potwierdza nadchodzące wydanie Mac OS X 10.8

Mac OS X 10.5 pojawił się w październiku 2007. Apple potrzebowało dwóch lat, aby wydać wersję 10.6 i kolejnych dwóch lat na wydanie 10.7. Jednak edycja 10.8, czyli Mountain Lion pojawi się zaledwie rok po premierze OS X 10.7 – Lion.

Wszystko przez zmianę planów Apple, która chce dostosować cykl wydań OS X do tego znanego z iOS. Aktualizacje mają pojawiać się częściej, aby systemy wciąż były na czasie. Z pewnością wpłynie to również na niższą cenę aktualizacji.

Jednak zanim OS X 10.8 trafi w ręce klientów, Apple chce popracować nad poprawieniem kompatybilności starszych komputerów MacBook Pro. Obecnie OS X 10.8 Developer Preview nie wspiera m.in. urządzeń MacBook Pro 3,1 (mid/late 2007), ale jak zapewnia jeden z pracowników – przyszłe wydania testowe przywrócą obsługę tych komputerów.

Oznacza to, że nim pojawi się GM (Golden Master) zobaczymy przynajmniej jeszcze jedno wydanie DP (Developer Preview). Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem prezentacja Mountain Lion może odbyć się już na najbliższej imprezie WWDC. Finalnej wersji do pobrania z App Store możemy się spodziewać późnym latem. Przypominamy, że OS X już od wersji Lion nie jest dostępny na fizycznym nośniku danych, podobnie będzie z nadchodzącą wersją Mountain Lion.

Więcej informacji na temat zmian, jakie przyniesie nowe wydanie systemu operacyjnego Apple znajdziecie pod adresem apple.com/macosx/mountain-lion/.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.