Bio komputer z… trawnikiem na obudowie

Jeżeli wydaje się wam, że widzieliście już wszystko – jesteście w błędzie.

Jednemu z fanów komputerów PC przyszedł do głowy dziwny pomysł… zbudowania peceta z pięknym trawnikiem na obudowie.

Mike Schropp, autor nietypowego dzieła przyznaje, że nie do końca może sobie przypomnieć kiedy wpadł na ten pomysł. Zaznacza jednak, że ciepło wydzielane przez komputer może podgrzewać ziemie, a to znakomicie wpłynie na szybki porost trawy.

Co znajduje się we wnętrzu? Nic nadzwyczajnego, bowiem PC składa się ze starych części. Wśród nich jest procesor Intel Pentium 4 3,0 GHz (o czym świadczy naklejka Athlon 64 na obudowie), 2 GB RAM i dysk o pojemności 120 GB. Autor pomysłu kosztującego łącznie 20 dolarów (nie wiemy czy w tym jest zawarty koszt trawy i ziemi) przyznaje, że poczciwy Pentium 4 wykonany w 90 nm to świetny wybór, bowiem wydziela dużo ciepła. Potwierdzamy.

Ponadto tłumaczy, że jego komputer wygląda naturalnie (ale chyba nie jak na komputer) i estetycznie. Trudno się nie zgodzić. Nie wiemy jednak jak konstruktor radzi sobie z koszeniem tego nietypowego trawnika. Więcej informacji znajdziecie na totalgeekdom.com.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.