China Telecom podbija Europę!

Z okazji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich, China Telecom uruchamia nowe usługi na terenie Wielkiej Brytanii.
China Telecom wkracza do Europy

China Telecom wkracza do Europy

Należący do chińskiego rządu operator China Telecom postanowił wykorzystać szansę na gigantyczny zarobek, jaką z pewnością są zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Narodowy operator chiński lada dzień uruchomi swoje usługi w Wielkiej Brytanii, ale w nadchodzących miesiącach planuje rozszerzyć swoja działalność także o inne, główne kraje europejskie. Nie będzie to zatem sezonowa akcja, ale nie wiemy też na razie, czy wśród atrakcyjnych dla Chińczyków rynków znalazła się Polska.

Wiemy natomiast, iż China Telecom na razie nie ma ambicji konkurować z europejskimi operatorami. Podkreślamy – na razie. W zasadzie będzie z nimi współpracować, bowiem operator podpisał umowę o współpracę z Everything Everywhere, wspólnym przedsięwzięciem T-Mobile i Orange, na wykorzystanie jej infrastruktury i stworzenie „wirtualnego operatora”.

Chiński operator chce w ten sposób trafić do Chińczyków mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, oferując im usługę typu pre-paid z łącznością 3G oraz HSPA+. To pierwsza taka operacja chińskiego operatora poza granicami Państwa Środka. W Europie obowiązywać będzie nazwa China Telecom Europe.

W Wielkiej Brytanii mieszka 270 tysięcy Chińczyków.

0
Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.