DVD oraz Blu-ray z dwoma nowymi komunikatami, których nie można przewinąć

Zza oceanu docierają do nas coraz dziwniejsze informacje. Tym razem dotyczą one płyt DVD oraz Blu-ray oraz komunikatów FBI na temat piractwa.

Choć tego typu ostrzeżenia były już od jakiegoś czasu, teraz będą nowsze i będzie ich dwa razy tyle.

Pierwsze z nich ma ostrzegać. Mówi o tym, że nieautoryzowana reprodukcja i dystrybuowanie oglądanego materiału jest nielegalne i możemy za to pójść do więzienia na 5 lat i zapłacić 250 000 dolarów kary. Drugie edukuje klientów i mówi, że piractwo nie jest przestępstwem bez ofiar, a więcej informacji jak ściąganie piratów wpływa na ekonomię znajdziemy pod adresem iprcenter.gov.

Każdy z komunikatów będzie wyświetlany na ekranie przez 10 sekund. Oczywiście tych dwóch nieco zbędnych informacji nie będzie można pominąć. Ta cudowna metoda ma spowodować, że w moment zapomnimy o The Pirate Bay i tym podobnych i odtąd będziemy kupować tylko oryginały. Problem w tym, że ściągając nielegalnie film z Sieci nikt nam nie zawraca głowy zbędnymi informacjami – plik można obejrzeć od razu nie czekając na to aż komunikaty znikną z ekranu.

Mimo wszystko nas do kupowania oryginałów bardziej przekonuje komunikat z filmu Borat, który brzmi następująco:

Selling piratings of this videodisc will result in punishment by crushing

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.