Hit Tygodnia

Wszyscy zasiedzieli się na majówce, ale nasi dzielni chłopcy testowali mimo fali gorąca przetaczającej się przez kraj. Czy jakiś produkt w tym tygodniu zasłuży sobie na miano hitu? Zobaczymy.

Epson L200 870zł

Prawdziwy kombajn do zadań specjalnych, nie jest to szybki pojazd do zadań rozpoznawczych, ale czołg , który jeździ tanio i daleko . To, krótka militarna dygresja jednak po testach te słowa obrazują wyniki Epsona. Jeżeli drukujemy dużo to raczej mniej zależy nam na prędkości drukowania, bardziej na kosztach wydruku, 4 gr za jedną stronę wliczając w to cenę papieru to jeden z najlepszych wyników jakie udało się osiągnąć drukarkom w ostatnim czasie. Również producent na początek zapewnił nam możliwość drukowania ponad 10 tys. stron na dołączonym tuszu.

Mimo wszystko niezłych wyników drukarka znalazł się na samym dole stawki 60 miejsce Power i aż ostatnie 69 miejsce Econo, to kiepski wynik. Jeżeli jednak nie wystarczy nam to co oferuję Epson możemy się przyjrzeć Lexmark Value Ink Prevail Pro709, jest to tańsze urządzenie, ale dzięki swojej prędkości i ciągle dobrych kosztach drukowania zajął ostanie miejsce na podium w naszym ranking Power.

Kingston HyperX Genesis 4GB 176zł

Niedrogie pamięci RAM dla osób, które nie wymagają zbyt dużo od swojego komputera. Nie zajmują dużo miejsca na płycie głównej ze względu na nisko profilową budowę. W testach są tuż za wersją „blu” tego samego producenta, mimo że „szaraki” mają to samo taktowanie. Niskie miejsce w rankingu Power – 27 i niezbyt wysokie w Econo – 12 Jeżeli jesteśmy wstanie wydać dodatkowe 20 zł za drugie tyle gigabajtów z troszkę niższym taktowaniem to dobrą alternatywą będą pamięciGeIL Enhance PLUS 8GB.

OKI C610dn 2760zł

Droga propozycja dla osób, które szukają drukarki laserowej, która wykorzystuję diody LED. Ten model znalazł się troszkę wyżej od tańszego odpowiednika, który nie posiada obsługi druku obustronnego. Dobre 9 miejsce w rankingu Power – 9 i zdecydowanie gorszę w Econo – 52

nie przekonują nas do tej drukarki. Jeżeli chcemy zatrzymać w kieszeni kilka złotych i jednocześnie mieć drukarkę niewiele wolniejszą to dobrym wyborem może się okazać Brother HL-4150CDN.

Olympus SH-21 780zł

Mały i nieduży kompakt od Olympusa, typowa „małpka” dla osób nie wymagających za wiele od aparatu. Aparat uplasował się gdzieś w połowie rankingu, na 64 miejscu w sekcji Power i 60 w sekcji Econo. Ekran dotykowy w testach czasami się zacinał i reagował nad wyraz powolnie. Duży zoom i kreator zdjęć panoramicznych mogą pomóc przy zdjęciach krajobrazu w czasie wypoczynku. Kilka oczek wyżej w naszym rankingu znalazł się Nikon Coolpix S8200, który spisał się lepiej niż propozycja Olympusa, a jeszcze kosztuje około 80zł mniej.

HTC One V 1260zł

Ostatnim testem w tym tygodniu był smartfon z Tajwanu. To jeden wciąż z niewielu telefonów z nowym systemem Android Ice Cream Sandwich. Jest tańsza propozycja dla osób lubiących system od Googla. Wyświetlacz Super LCD o przekątnej 3,7 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli oraz wyposażony jest w aparat 5 Mp oraz odbiornik GPS. Jest to jeden z najlepszych debiutów w rankingu w ciągu minionego tygodnia. Telefon uzyskał 16 miejsce w rankingu Power i troszkę odleglejsze w sekcji Econo – 34. W tym przypadku mamy problem z podaniem jednej tylko alternatywy dla tego telefonu, dlatego polecamy PORÓWNANIE trzech bardzo podobnych telefonów.

Zdecydowanie naszym Hitem w tym tygodniu zostaje telefon HTC One V, za najlepszy debiut w rankingu. Miejmy nadzieje, że w przyszłym tygodniu nasze laboratorium przygotuję więcej urządzeń, ale nie możemy ich winić w końcu każdy zasłużył na majówkę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.