Jak 100 iPadów ocaliło Grecję

Grecja wciąż walczy z widmem bankructwa, jej zadłużenie wynosi obecnie 270 miliardów dolarów. Trwa restrukturyzacja kraju, w której jedną z kluczowych ról odegrał... iPad.
Bob Apfel, szef Bondholder Communications Group, pomysłodawca rozwiązania

Bob Apfel, szef Bondholder Communications Group, pomysłodawca rozwiązania

Jak dotrzeć do stu tysięcy obligatariuszy rozproszonych po całym globie, by ci niezwłocznie złożyli swój wymagany podpis dotyczący krajowych obligacji w trybie pilnym? Firma Bondholder Communications Group wpadła na oryginalny pomysł. Kupiła 100 iPadów i wyposażyła je w dodatkową aplikację stworzoną do konkretnego celu, czyli do zarządzania formalnościami dotyczącymi finansów Grecji.

iPady zostały przekazane kluczowym przedstawicielom Ministerstwa Finansów, Giełdy Papierów Wartościowych, Narodowego Banku i banków zarządzających krajowymi transakcjami: Deutsche Bank, HSBC i Lazard. Dzięki tabletom Apple’a, przedstawiciele ci mają do dyspozycji zestaw funkcjonalnych narzędzi analitycznych i szyfrowaną łączność z najważniejszymi instytucjami finansowymi w kraju i Unii Europejskiej. Narzędzia te okazały się bezcenne dla tych ludzi, którzy większość swojego czasu spędzają obecnie w biegu, spotykając się z inwestorami i nadzorcami z Unii Europejskiej. Decyzje mogły być podejmowane szybciej i na podstawie większej ilości danych.

Dzięki całemu zamieszaniu i pracy przedstawicieli dług został zredukowany z 270 miliardów dolarów do 130 miliardów dolarów. To największa finansowa operacja w światowej gospodarki. Nie mogłaby zostać przeprowadzona tak sprawnie, gdyby nie iPady.

0
Źródło: Apple 2.0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.