Lenovo chce być numerem jeden

Redakcji CHIP udało się dotrzeć do Andrzeja Sowińskiego i zadać mu kilka najistotniejszych pytań o przyszłość firmy Lenovo.

Według branżowego reportu IDC, udziały Lenovo na polskim rynku już od roku notują stabilny wzrost. Co jest tajemnicą sukcesu tej firmy? Andrzej Sowiński – dyrektor generalny polskiego oddziału marki Lenovo udzielił nam prostej odpowiedzi na to pytanie: dbałość o jak najwyższą jakość produkowanego przez firmę sprzętu oraz brak spoczynku na laurach. Lenovo nie ogranicza się do produkowania typowych domowo-rozrywkowych komputerów takich jak cieszące się ogromną popularnością IdeaPad Z570 oraz G570. Zarówno specjaliści poszukujący sprzętu do pracy mobilnej jak i zapaleni gracze, potrzebujący znacznie „mocniejszej” konfiguracji znajdą coś dla siebie w ofercie firmy. Jeśli chodzi o komputery „biznesowe”, to chyba nie musimy nawet wspominać o niezawodnej marce ThinkPad.

Drugie miejsce jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu na świecie wymaga również nieustannego wprowadzania innowacyjnych produktów. Tegoroczne targi CES i ponad dwadzieścia nowych urządzeń od Lenovo są chyba najlepszym dowodem na to, że firma ani myśli o spoczęciu na laurach, prawda? Jeśli sama ilość was nie przekonuje, to warto dodać, że Lenovo otrzymało aż 23 nagrody w trakcie trwania targów (to więcej niż suma nagród pięciu kolejnych producentów sprzętu!). I bynajmniej nie jest to koniec nowości w tym roku, jednak nie udało nam się dowiedzieć czegokolwiek więcej – kwestia wprowadzenia smartfonów Lenovo na polski rynek nadal owiana jest tajemnicą.

Poniżej publikujemy sam wywiad z Andrzejem Sowińskim, na podstawie którego powyższy tekst został opracowany:

Lenovo utrzymało drugie miejsce, jeśli chodzi o sprzedaż komputerów na całym świecie. Jak ta sytuacja przekłada się na rynek w Polsce? Czy sytuacja na naszym rynku wpisuje się w światowy trend?

Dokładnie tak, Lenovo regularnie już od ponad dwóch lat poprawia swoje wyniki na świecie. Także w Polsce umacniamy pozycję, co dla mnie jest szczególnie ważne, jako osoby odpowiedzialnej za rozwój firmy w kraju. Według danych z branżowego raportu IDC nasze udziały wzrastają stabilnie już od roku. To dobre informacje, która potwierdzają, że nasz sprzęt cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich użytkowników. Oczywiście dodatkowych powodów do radości przysporzyła nam nagroda przyznana przez czytelników miesięcznika Chip w kategorii „Produktu Roku 2012”. Wyróżnienie dla naszego ultrabooka U300s to dla nas wielki zaszczyt. Jednak to nie wszystko, Lenovo nie osiada na laurach. Najbliższe miesiące będą równie emocjonujące jak początek 2012 roku, zaprezentujemy kilka wyjątkowych modeli notebooków, ultrabooków i tabletów i między innymi dlatego warto śledzić nasze nowości produktowe.

Najczęściej kupowany sprzęt Lenovo w Polsce to…?

Dla osób używających komputera w celach typowo rozrywkowych najbardziej popularne modele to na pewno IdeaPad Z570 i G570. Warto jednak pamiętać o Y570, którego wyróżnia doskonały wygląd, wytrzymała metalowa obudowa oraz moc oparta na najnowszych procesorach i wydajnych kartach graficznych. Y570 otrzymał niedawno Złoty Certyfikat Ligi CyberSport jako doskonały sprzęt dla graczy. Coraz większą popularnością cieszą się także ultrabooki U300s, sprzęt wysokiej klasy dla mobilnych specjalistów. Natomiast w segmencie biznesowym największą popularnością mogą pochwalić się modele legendarnej marki ThinkPad, klasycznej serii T420 oraz modele Edge E520, szczególne w konfiguracji na procesorze core i5.

Jakich nowości możemy spodziewać sie od Lenovo w tym roku?

Lenovo pokazało podczas tegorocznego CES ponad dwadzieścia nowych produktów takich tak połączenie tabletu i ultrabooka IdeaPad Yoga, nowe wersje ultrabooków, tabletów i komputerów all-in-one jak A720. O jakości tego sprzętu świadczą 23 nagrody przyznane w trakcie imprezy, czyli więcej niż łącznie pięciu kolejnych producentów. Właśnie wprowadzamy do sprzedaży w Polsce, jako jeden z pierwszych producentów, notebooka z serii G580 z procesorem Intel Core i7 wykorzystującego technologię Ivy Bridge. Fani Lenovo na pewno będą zadowoleni, już wkrótce pokażemy nowe modele, praktycznie w każdej kategorii produktowej. Na razie nie zdradzam szczegółów, ale o Lenovo będzie bardzo głośno w tym roku w Polsce.

Czy w 2012 doczekamy się smartfonów Lenovo w Polsce?

Dobre pytanie, które w ostatnim czasie często się pojawia wśród użytkowników Lenovo. Smartfony są niezwykle popularne i według różnych danych w Polsce jest już kilka milionów takich telefonów. Uważnie obserwujemy rynek i mamy świadomość, że decyzja musi być starannie przemyślana. Dysponujemy atrakcyjnym sprzętem i jeśli sytuacja na rynku będzie odpowiednia to na pewno zaistnieje możliwość wprowadzenia do sprzedaży smartfonów Lenovo.

W sieci pojawiły się plotki, że Lenovo jako pierwszy producent wypuści tablet z Windowsem 8, czy to prawda?

Spotkałem się z taką informacją i to nawet w kilku źródłach. Jednak z zasady nie komentuję plotek, bo jako firma chcemy naszym fanom podawać sprawdzone informacje. Na pewno wprowadzenie nowego Windowsa 8 będzie ważnym wydarzeniem i praktycznie wszyscy niecierpliwie oczekują jego oficjalnej premiery.

Jak wyglądać będzie rynek sprzętu komputerowego w 2012? Czy Lenovo szykuje coś specjalnego w związku z planowaną premierą nowej wersji Windows?

Rynek jest niezwykle dynamiczny, a ostatnio najwięcej uwagi przykuwają ultrabooki i tablety. Lenovo cały czas chce zaskakiwać swoich fanów i dlatego mamy w ofercie wiele ciekawych produktów, a kolejne nowości – między innymi tablety, ultrabooki i notebooki pokażą się już niebawem. Lenovo jest aktualnie drugim producentem PC na świecie i w najbliższej przyszłości chcemy zostać liderem. To zobowiązuje nas w pewnym sensie do wytyczanie standardów w branży, tak jak w przypadku naszych komputerów all-in-one. W Polsce są już dostępne modele Lenovo IdeaCentre B520 i C320 oraz wspomniany wcześniej G580. To przyjemny wstęp do premier, które zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.