LG porzuca Windows Phone, skupia się na Androidzie (sprostowanie!)

LG był jednym z pierwszych partnerów Microsoftu,który wydał na rynek swój smartfon z Windows Phone 7. Na tym jednak uprzejmości się kończą.
LG Swift 7 - patrzcie, bo więcej Windows Phone'ów od LG może być

LG Swift 7 – patrzcie, bo więcej Windows Phone’ów od LG może być

Koreański producent zapowiedział bowiem, że rezygnuje z mobilnej platformy Microsoftu i planuje skupić się na systemie operacyjnym Android. To oznacza, że Microsoft i Nokia praktycznie zostają osamotnieni – na początku entuzjazm innych producentów był ogromny, ale z czasem okazało się, że ani LG, ani HTC, ani Samsung nie mają większych chęci, by budować smartfony, oparte na systemie Windows Phone. Oczywiście zarówno tajwańska firma, jak i drugi z koreańskich gigantów całkowicie nie zrezygnowali z platformy Microsoftu, ale również bardziej skupiają się na systemie operacyjnym Google’a. Powód? Jak twierdzi LG, „łączna liczba sprzedanych Windows Phone’ów nie jest znacząca w skali całego rynku”. A skoro sprzedaż jest kiepska, chęci na budowę nowych, bardziej atrakcyjnych smartfonów dla klientów nie ma, to koło się zamyka.

Aktualizacja

:

Wygląda na to, że powyższe informacje zostały nieco wyolbrzymione. LG owszem, planuje skupić się wokół platformy Google Android, co nie znaczy, że całkowicie porzuca Windows Phone. Jak przekonuje koreański producent, platforma Microsoftu jest ciągle w grze, ale ze względu na dużo większe zapotrzebowanie na smartfony z Androidem, LG skupi się bardziej na budowie takich urządzeń. Niemniej jednak, jeszcze w tym roku możemy się spodziewać nowego Windows Phone’a od LG.

0
Źródło: wpcentral
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.