Meizu MX quad-core jest szybszy nawet od Galaxy S III

Najpierw pojawił się HTC One X z 4-rdzeniowym układem Nvidia Tegra 3. Chwilę później jego blask przyćmił konkurencyjny smartfon Samsunga – Galaxy S III wyposażony w procesor Exynos 4.

Jak udowodnił serwis GSMArena najszybszym obecnie smartfonem wcale nie jest nowy Samsung. Jest nim Meizu MX quad-core.


AnTuTu Benchmark

to aplikacja badająca wydajność CPU, GPU, przepustowość pamięci oraz odczyt i zapis na karcie SD. Jej wyniki pokazują, że najwydajniejszy jest Meizu, który osiągnął wynik 12140 pkt. Zaraz za nim, z rezultatem 11878 pkt jest Samsung, a na końcu HTC z wynikiem „zaledwie” 9989 pkt. Dla porównania 1-rdzeniowy HTC Desire S osiąga w tym teście 2815 pkt, a 2-rdzeniowy Galaxy S II – 6191 pkt.

HTC One X / Samsung Galaxy S III / Meizu MX quad-core

HTC One X / Samsung Galaxy S III / Meizu MX quad-core

Prawdziwą ciekawostką jest fakt, że zarówno Meizu MX quad-core jak i Galaxy S III mają niemal identyczną konfigurację sprzętową. Znajduje się w nich ten sam 4-rdzeniowy układ Exynos 4 oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Czyżby Samsung miał problemy z optymalizacją własnych urządzeń, jak było to w przypadku pierwszej serii Galaxy? Odpowiedzią może być również to, że Meizu korzysta z mniejszego ekranu o niższej rozdzielczości – 960×640 px zamiast 1280×720 px. Jednak to nie tłumaczy lepszej wydajności pamięci w przypadku Meizu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.