Nowy MacBook Pro z wyświetlaczem Retina i USB 3.0 na wakacje

To, że Apple zaktualizuje swoje komputery do najnowszej generacji procesorów Intel Ivy Bridge wykonanych w 22 nm, nie dziwi raczej nikogo. Wygląda jednak na to, że nowe MacBooki Pro dostaną także wyświetlacz Retina.

Pierwszy urządzeniem z ultra wyraźnym wyświetlaczem był iPhone 4. Potem pojawił się iPad 3. Wszystko to jednak urządzenia mobilne. Notebooki i komputery stacjonarne są wciąż wyposażone w klasyczne wyświetlacze. Sytuacja się prawdopodobnie zmieni (prawdopodobnie, bo do momentu premiery Apple niemal zawsze są tylko plotki) na wakacje. Wtedy ma zadebiutować nowy model 15-calowego MacBooka Pro. Jego wyświetlacz Retina będzie miał 2880×1800 pikseli co jest wynikiem raczej imponującym w zestawieniu z obecnymi matrycami o rozdzielczości 1440×900 pikseli.

Wyświetlacz to nie jedyne zmiany w nowym notebooku Apple. Sporym zaskoczeniem jest również prawdopodobny… brak napędu optycznego. Dzięki temu nowe MacBooki Pro będą znacznie cieńsze, ale wciąż grubsze niż MacBook Air. Przełożyło się to na brak klawisza eject – jego miejsce zastąpi przycisk power.

Miłym dodatkiem jest także USB 3.0, które pojawi się obok złącza Thunderbolt. Ten drugi rodzaj interfejsu jest faktycznie imponujący, jednak wciąż ciężko o sprzęt z nowym interfejsem Intela. Dlatego obecność USB 3.0 cieszy jeszcze bardziej.

Osoby zainteresowane wydajnością nowego komputera powinny zajrzeć

na stronę Geekbench

. Przetestowany tam MacBook Pro jest wyposażony w procesor Core-i7-3820QM 2,7 GHz (4 rdzenie, 8 wątków), ma 8 GB pamięci RAM i działa pod kontrolą systemu operacyjnego Mac OS X 10.8. Więcej zdjęć znajdziecie

na stronach 9to5mac.com

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.