Nowy odtwarzacz na Androida od twórców CyanogenMod

O dobry odtwarzacz audio an Androida jest dosyć trudno. Zwłaszcza jeżeli ma być prosty, bezobsługowy, ładny i intuicyjny. Przy tych założeniach okazuje się, że nie mamy absolutnie nic.

O domyślnym odtwarzaczu z Andrida 2.3 Gingerbread można powiedzieć wiele, prócz tego że jest miły dla oka i wygodny. Sytuację ratuje nieco CyanogenMod i jego domyślny odtwarzacz z wersji 9. Jest dużo ładniejszy, ale jego ergonomia wcale nie jest na najwyższym poziomie. Wciąż mamy dużo klikania, aby dostać się do ulubionej muzyki.

Rozwiązaniem wszystkich tych bolączek może być Apollo – nowa propozycja twórców modyfikacji Androida – CyanogenMod. To co wyróżnia nową aplikację na tle konkurentów – jest bardzo prosta i niemal bezobsługowa. Ustawienia? Jakie ustawienia – te są zbędne. Tu wszystko po prostu działa jak należy.

Aplikacja ma kilka zakładek – wykonawcy, gdzie widzimy zdjęcia artystów, zamiast nudnej listy tekstowej. Albumy – tu znów dostępne są okładki płyt, dzięki czemu prosto dotrzemy do tego, czego szukamy. Aplikacja sama odnajduje grafiki w Internecie i przy dobrze ustawionych tagach, robi to bezbłędnie. Ponadto program obsługuje gesty swipe – przesuwanie na boki, coś jak w aplikacji Google Play, czy Windows Phone.

Odtwarzacz Apollo jest dostępny tylko i wyłącznie dla posiadaczy Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich) lub CyanogenMod 9 (bazujący na ICS). Posiadacze Androida 2.3 muszą jeszcze chwile poczekać, ale autor zapewnia, że Apollo już został zgłoszony do sklepu Google Play i będzie dostępny na starsze słuchawki. Niedługo pojawi się również obsługa Last.fm oraz więcej widgetów. Aplikację można

pobrać stąd

, a więcej informacji znajdziecie

pod tym adresem

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.