Pierwsze testy baterii Samsung Galaxy S III – zapowiada się nieźle

Pomimo tego, że Galaxy S III ma dosyć imponującą baterię o pojemności 2100 mAh, nie do końca było wiadomo jak urządzenie radzi sobie z czasem pracy bez ładowarki.

Wszystko przez dosyć duży ekran HD o przekątnej 4,8 cala oraz wydajny, acz prądożerny, 4-rdzeniowy procesor z mocnym GPU. Serwis

GSMArena

postanowił to sprawdzić i porównał możliwości Galaxy S III do innych topowych słuchawek. Wyniki są dosyć interesujące, bowiem nowy Galaxy trzyma na baterii wyjątkowo długo.

W kategorii czas rozmowy

najlepszym wynikiem wykazał się telefon Motorola Droid RAZR MAXX

z gigantyczną baterią o pojemności 3300 mAh. Czas pracy na poziomie ponad 20h jest poza zasięgiem innych smartfonów. Jednak nowy Galaxy osiągnął czwarte miejsce z czasem 10:20. Wynik Galaxy S II to 8:35. Najkrócej porozmawiamy przez HTC Titan II (5:10) oraz przez Nokię Lumia 900 LTE (5:53).

Kolejnym testem jest przeglądanie stron WWW. Tu czołówka wygląda następująco: Droid RAZR MAXX – 7:23, HTC Radar – 7:17 oraz iPhone 4S – 6:56. Galaxy S III poradził sobie nieco gorzej i wylądował w środku stawki z wynikiem 5h i 17 min, co i tak jest wynikiem o niemal 1h lepszym od Galaxy S II

.

To mimo wszystko dużo w porównaniu z Galaxy Nexus, Galaxy Note, czy Nokia Lumia 710, które nie wytrzymują nawet 4h.

Ostatnie porównanie dotyczy odtwarzania filmów wideo i tu Galaxy S III

zajął drugie miejsce – 10:1

. Pierwsze naturalnie należy do Droid RAZR MAXX, który wytrzymuje ponad 4h dłużej. Wynik Galaxy S II to równie 8h. Na końcu zestawienia ponownie jest Lumia 710 – 3:27, czy Lumia 900 LTE – 5:18.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.