Dobre wyniki w Q1 to zasługa Galaxy S III i Note'a, a na rynek zmierza już Galaxy S III

Samsung z rekordowymi zyskami w pierwszym kwartale 2012

Samsung Electronics ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2012 r.

Dobre wyniki w Q1 to zasługa Galaxy S III i Note'a, a na rynek zmierza już Galaxy S III

Dobre wyniki w Q1 to zasługa Galaxy S II i Note’a, a na rynek zmierza już Galaxy S III

W porównaniu z danymi z roku 2011, wartość zysku operacyjnego wzrosła aż o 98%. Dobre wyniki firmy Samsung w pierwszym kwartale są w głównej mierze zasługą segmentu IT & Mobile Communications (IM), w szczególności dynamiczna sprzedaż urządzeń Galaxy Note i Galaxy S II. Firma poinformowała, że w pierwszym kwartale zakończonym 31 marca 2012 r. odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 45,27 bln koreańskich wonów, co stanowi 22% wzrostu w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W pierwszym kwartale skonsolidowany zysk operacyjny osiągnął rekordową wysokość 5,85 bln wonów, co stanowi 98-procentowy wzrost rok do roku. Skonsolidowany zysk netto za okres od stycznia do marca wyniósł 5,05 bln wonów.

Pomimo sezonowego spadku sprzedaży układów półprzewodnikowych i telewizorów, wzrost rentowności na rynku paneli ekranowych i telefonów komórkowych spowodował zwiększenie kwartalnej marży operacyjnej o 1,7% do 12,9%.

Dobre wyniki firmy Samsung w pierwszym kwartale są w głównej mierze zasługą segmentu IT & Mobile Communications (IM), który składa się z czterech jednostek biznesowych: Mobile Communications, Telecommunication Systems, IT Solutions oraz Digital Imaging.

Skonsolidowany zysk operacyjny jednostek biznesowych IT & Mobile Communications wyniósł 4,27 bln wonów przy przychodach w wysokości 23,22 bln wonów. W pierwszym kwartale dział paneli ekranowych przyniósł zysk operacyjny w wysokości 280 mld wonów wskutek zwiększonego popytu na panele stosowane w tabletach, telewizorach 3D/LED i telewizorach OLED, które zapewniają wysoką marżę.

Samsung oczekuje wzrostu rentowności w drugim kwartale dzięki wzrostowi cen pamięci PC DRAM oraz rozszerzeniu nowej kategorii produktów o procesory mobilne produkowane w technologii 32-nanometrowej. Firma planuje też zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku telefonów komórkowych, wprowadzając do sprzedaży nowe smartfony (Galaxy S III), rozbudowując ofertę produktów i wzmacniając swoją obecność na rynkach wschodzących.