Socjotechnika: najlepsza broń przeciwko firmie Microsoft?

W Sieci wciąż jest głośno o Susan Taylor, która twierdzi, że na skutek włamania na jej konto Xbox Live, straciła kilkaset dolarów. Microsoft twierdzi, że to nie wina samego systemu, a przebiegłości włamywaczy.
Wystarczy zgrywać głupa?

Wystarczy zgrywać głupa?

Nawet najlepsze zabezpieczenia na niewiele się zdadzą w momencie, w którym włamywacze oszukują nie system, a samych jego użytkowników. Susan Taylor, na skutek włamania na jej konto Xbox Live straciła „kilkaset dolarów” z powiązanej z kontem karty kredytowej. Wkurzona, przeprowadziła właśne śledztwo. Jak twierdzi, problemem nie jest sam system informatyczny, a… wsparcie techniczne Microsoftu i jego procedury.

Zdaniem Taylor, wystarczy być grzecznym, przekonującym i zgrywać idiotę, by osoby zajmujące się pomocą techniczną w firmie Microsoft same z siebie przekazały włamywaczom dostęp do konta.

Microsoft podziękował Taylor za zgłoszone przez nią uwagi, wyrażając ubolewanie, że powiadomiła o nich prasę, zamiast samą firmę. Dodaje jednak, że uwagi Taylor są nieaktualne, bo procedury pracowników wsparcia technicznego Xbox Live zostały ponoć już dawno zmienione. Microsoft zaprosił też panią Taylor do współpracy, a także zaoferował pomoc w odzyskaniu konta i pieniędzy.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.