Studenci z UW wicemistrzami świata w pogramowaniu zespołowym!

Studenci z Sankt Petersburga zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Świata W Programowaniu Zespołowym sponsorowanych przez IBM.
Zawody odbyły się na Uniwersytecie Warszawskim

Zawody odbyły się na Uniwersytecie Warszawskim

Troje studentów z Sankt Petersburg University of IT Mechanics and Optics zostało zwycięzcami Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym 2012, organizowanych przez ACM i ICPC. Sponsorowane przez IBM zawody, nazywane potocznie Bitwą Umysłów, były wyzwaniem dla drużyn z 112 uczelni, które musiały rozwiązać wyjątkowo skomplikowane problemy programistyczne w ciągu pięciu godzin.

Zadaniem konkursu jest rozwiązanie jak największej liczby problemów programistycznych

w jak najkrótszym czasie. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom programowania i rozwiązywania problemów, drużyna z Sankt Petersburgarozwiązała 9 zadań w ciągu pięciu godzin. Mistrzowie Świata powrócą do domu z „Pucharem Mistrzów Świata”, jak również innymi nagrodami i zagwarantowaną ofertą pracy bądź stażu w IBM.

W czasie, gdy odbywały się zawody na Uniwersytecie Warszawskim, studenci mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi z zakresu analityki dużych zbiorów danych, cloud computingu czy rozwiązań social business, a także wziąć udział

w seminarium poświęconym technologii i pokazie IBM.

W 2013 roku Międzynarodowe Finały sponsorowane przez IBM odbędą się w Sankt Petersburgu.

0
Źródło: IBM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.