VIA APC – kolejny komputer z Androidem

Po sukcesie Raspberry Pi chyba wszystkie firmy zajmujące się rynkiem komputerowym zaczęły zawracać uwagę na segment małych, tanich i całkiem solidnych komputerów.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że „malinka” dostanie moduł kamerki. Jednak po co na rynku kolejne urządzenie przypominające MK802, tylko że trochę większe i tańsze i do tego z systemem Android 2.3. Mimo wszystko te mini komputerki zdecydowanie różnią się klientem ostatecznym i specyfikacją. APC od VIA przypomina trochę bardziej komputery sprzed kilku lat:

Zoptymalizowany Android; Wsparcie HD TV; Sprzętowa przyśpieszenie dla najbardziej wymagających formatów wideo; Porty VGA i HDMI; 4 porty USB 2.0; Slot microSD; Port Ethernet 10/100; Wejście słuchawkowe i mikrofonowe; Procesor VIA ARM 11; 2GB przestrzeni NAND Flash; 512 MB pamięci DDR3 SDRAM; Zasilacz 15W

Czy to coś nowego lub rewolucyjnego, oczywiście nie, jednak cena około 170zł za ten „komputerek” to naprawdę nie dużo. Jeżeli wszystko będzie dążyć w dobrym kierunku to za kilka lat dzisiejsze komputery będą mieścić się w dłoni, a generowanie wymagających scen będą zajmować sekundy, a nie minuty czy godziny.

Źródło: VIA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.