W Polsce grasuje hakerska mafia?! (aktualizacja)

W dniu wczorajszym (21 maja) od godziny 8 rano nie działały wszystkie usługi w ramach serwisu Nazwa.pl. Utrudnienia te spowodowane były atakiem zewnętrznym (DDOS) na serwery.
Zapłać, bo jak nie...

Zapłać, bo jak nie…

Tymczasem jedna z firm hostingowych, działająca w tej samej branży, co właściciele Nazwa.pl, w dniu dzisiejszym otrzymała maila od nieznanego nadawcy, w którym to złożona była propozycja „nie do odrzucenia”. Propozycja „abonamentu” za to, że nadawca nie będzie atakował serwerów. Innymi słowy, firma musi zapłacić za to, że nie będzie atakowana przez szantażystów. Z pewnością maile z tego typu pogróżkami dostało więcej firm hostingowych. Crackerzy chwalą się wczorajszym atakiem na serwery Nazwa.pl, jako „próbką swoich możliwości”.

Sprawę zgłoszono na policję.

Aktualizacja:

Swoje stanowisko przedstawił właściciel usług hostingowych Nazwa.pl:

Informujemy, że w dniu 21.05.2012 r. w godzinach porannych miał miejsce atak zewnętrzny (DDoS) na nasze serwery. Duża skala ataku spowodowała, że przez ten czas nie funkcjonowała strona główna nazwa.pl oraz nasze pozostałe serwisy m.in.komunikaty.nazwa.pl.

Atak nie wpłynął jednak w żaden sposób na zawartość serwerów i dane naszych Klientów są bezpieczne.

Właściciele Nazwa.pl nie otrzymali także żadnego listu z pogróżkami, ani nie byli szantażowani.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.