Xperia Play jednak bez Ice Cream Sandwich

Smartfon-konsola bez najnowszego Androida.

Sony Ericsson Xperia Play

Sony Ericsson Xperia Play

Jak dotąd, wciąż bardzo niewiele smartfonów ze świata Androida może pracować pod kontrolą systemu Android Ice Cream Sandwich. Ma się to jednak zmienić: coraz więcej producentów zapowiada, że ich topowe modele telefonów dostaną najnowszego Androida w przeciągu najbliższych miesięcy. Nie inaczej jest z Sony. Japoński producent zapowiedział, że większość nowych telefonów Xperia skorzysta z dobrodziejstw najnowszej wersji systemu Google’a.

Niestety, najwyraźniej nie wszystko poszło według planu. Xperia Play, jeden z najciekawszych telefonów tej firmy, miał również otrzymać aktualizację oprogramowania. Sony jednak zmienił zdanie. Ice Cream Sandwich nie zagości na Xperia Play w żadnej formie.

Sony tłumaczy to problemami ze stabilnością pracy systemu. –

Po długich, wewnętrznych testach przeprowadzonych z naszymi programistami i naszymi partnerami, stwierdziliśmy, że nie możemy zapewnić spójnego i stabilnego obcowania z telefonem i grami wykorzystując system Ice Cream Sandwich — czytamy na oficjalnym blogu Sony.

Sony dodaje, na swoją obronę, że powyższą decyzję za słuszną uznali zewnętrzni programiści, zaawansowani użytkownicy i dostawcy gier na Xperię Play.

Xperia Play to smartfon jedyny w swoim rodzaju. Ma on bowiem dostęp nie tylko do „tradycyjnych” gier ze sklepu Play, ale również, jako jedyny, do wielu tytułów rozrywkowych z konsoli PlayStation.