Źródła Reuters: Nowy iPhone z 4-calowym ekranem

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że nowy iPhone będzie miał większy ekran. Problem w tym, że przed premierą modelu 4S pisaliśmy dokładnie to samo. Tak się jednak nie stało, ale nadchodzący iPhone po prostu musi mieć większy ekran.

Wszystko za sprawą konkurencji. Podczas gdy topowe smartfony z Androidem mają ekrany o przekątnych 4,6-4,8 cala, iPhone tkwi nieco w epoce kamienia łupanego z ekranem o przekątnej 3,5 cala. W przypadku systemu Google takie wyświetlacze montuje się już tylko w low-endowych telefonach.

Tak mógłby wyglądać nowy iPhone w porównaniu do starego.

Tak mógłby wyglądać nowy iPhone w porównaniu do starego.

Ponadto technologia poszła do przodu i Apple powinien mieć możliwość stworzenia telefonu z większym wyświetlaczem o zbliżonych wymiarach obudowy. Wystarczy zrezygnować z kilku centymetrów kwadratowych ramki wokół LCD. Tak też donoszą źródła Wall Street Journal, które mówią, że nadchodzący iPhone będzie dysponował ekranem przynajmniej 4-calowym. Bazują one na przeciekach od dostawców, którzy dostają zamówienia od Apple na ekrany o przekątnej większej niż 3,5 cala.

Tym razem odezwał się Reuters z informacją, że nowy iPhone będzie miał wyświetlacz o przekątnej dokładnie 4 cali. Wyświetlacze podobno już są w drodze, a produkcja nowego telefonu ma ruszyć już w czerwcu. Biorąc pod uwagę czas, jaki jest potrzebny, aby zaspokoić popyt w czasie premiery, możemy się spodziewać, że nowy iPhone będzie miał premierę we wrześniu lub nawet nieco później.

A jaka jest wasza opinia, przekątna 3,5 cala w iPhone jest wystarczająca, czy może z zmienilibyście wyświetlacz na coś większego?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.