AMD FirePro W600 i obraz w rozdzielczości 4K

Nowa karta AMD FirePro W600 to ten produkt na, który pewnie czekało dużo firm, szczególnie te zajmujące się reklamą. Bo która karta na rynku jest wstanie wyświetlić jednocześnie 6 obrazów w natywnej rozdzielczości 4096 x 2304?

Szkoda, że wszyscy producenci zrezygnowali z dobrego formatu 16:10, ale jak wiadomo łatwiej i taniej jest wyprodukować ekrany z formatem 16:9. Wracając jednak do karty, została wyposażona w 6 wejść Mini DisplayPort 1.2 i 2GB pamięci GDDR5. Jeżeli to nam nie wystarczy, to możemy podłączyć jeszcze jedną kartę i cieszyć się obrazem 4K na 12 wyświetlaczach lub projektorach, brzmi to fantastycznie. Urządzenie możemy zainstalować tylko na płytach głównych obsługujących PCIe x16 lub PCIe 3.0. Ciekawostką jest to, że karta nie będzie zużywać więcej jak 75W energii, a przy podłączeniu mniejszej ilości monitorów, karta po prostu nie będzie wykorzystywać całej swojej mocy i zużycie energii będzie mniejsze. Sprzętowe wsparcie UVD pozwoli na dekodowanie dwóch strumieni obrazu jednocześnie. Niestety AMD nie podało informacji na temat GPU, znajdującego się na PCB, ale z pewnością jest odpowiednio szybkie. Karta została wyceniona na 599$ co przy aktualnym kursie daje ponad 2 tys. złotych.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.