Pocket TV – HDMI, Android 4.0 i wygodny pilot zrobią z TV centrum multimedialne

Kosztuje ok. 550 zł, wygląda jak pendrive. Wystarczy go włożyć do TV lub projektora aby surfować po Internecie i grać.

Projekt aby zebrać fundusze na start trafił do serwisu Kickstarter, który zajmuje się finansowaniem ciekawych pomysłów – jest tam m.in. już w pełni sfinansowana

kolejna wersja Carmageddona

.

Pocket TV zebrał pieniądze jeszcze szybciej, co świadczy o tym że użytkownicy chcą wydać na to pieniądze. Twórcy chcieli 100 000 dolarów, a po tygodniu mają już ponad 154 000. Do końca zbiórki zostało jeszcze 30 dni.

Czym jest Pocket TV? To małe urządzenie wielkości pamięci USB (84 mm) wyposażone w męskie gniazdo HDMI, więc po prostu wkładamy go do telewizora. W jego wnętrzu znajduje się procesor ARM Cortex A9 pracujący z częstotliwością 1 GHz, układ GPU Mali-400MP umożliwiający wyświetlanie obrazu w 1080p. Ponadto jest 512 MB RAM, 4 GB pamięci flash i port microSD, gdzie możemy zamontować kartę do 32 GB. Nie zabrakło łączności Wi-Fi 802.11n, a Infinitec pracuje również nad zintegrowaniem Bluetootha.

Jak sterujemy tym urządzeniem? Pierwszą opcją jest standardowy pilot IR, który jednak nie daje zbyt dużej wygody – brak mu klawiatury. Dlatego producent pomyślał i proponuje kontroler o nazwie Air Remote. Wyposażony jest w żyroskopy, co umożliwia sterowanie kursorem przez jego przechylanie – podobnie jak w Nintendo Wii. Ostatnią opcją jest zainstalowanie aplikacji na smartfonie, która umożliwia pełną kontrolę nad Pocket TV.

Komputer będzie pracował pod kontrolą Androida 4.0 i miał pełny dostęp do sklepu Google Play. Cena to 160 dolarów (ok. 550 zł), jednak użytkownicy, którzy dofinansowali projekt, będą mogli go nabyć już za 110 dolarów. Więcej informacji znajdziecie

na stronie kickstarter.com

.