Antywirus Norton dla Windows 8 i bezpieczne Wi-Fi

W San Francisco odbyła się właśnie konferencja [email protected], podczas której Symantec podjął również temat Windows 8 i bezpieczeństwa w sieciach bezprzewodowych.

Norton jest gotowy do współpracy z systemem Windows 8, co więcej, ma zwiększyć jego bezpieczeństwo i wydajność. Produkty Norton będą kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 8 od momentu jego premiery. Ponadto, firma Symantec opracowuje szereg nowych aplikacji przystosowanych do interfejsu Metro. Oto niektóre z aplikacji z interfejsem Metro:

  • Norton Studio — nowy, główny interfejs użytkownika produktów Norton, z obsługą ekranu dotykowego.
  • Przeglądarka Norton (nazwa zostanie ogłoszona w późniejszym terminie) — to przeglądarka o rozszerzonych możliwościach w stosunku do obecnych przeglądarek mobilnych, umożliwiająca przeprowadzanie bezpiecznych transakcji internetowych oraz obsługująca usługę Identity Safe, pozwalającą gromadzić i zarządzać hasłami oraz danymi logowania w środowisku Metro.
  • Skaner chmury Norton (nazwa zostanie ogłoszona w późniejszym terminie) — aplikacja dla środowiska Metro, która skanuje Facebooka i inne popularne aplikacje w poszukiwaniu niebezpiecznych łączy, zabezpieczając przed oszustwami online.

Nie zabrakło też zapowiedzi nowych produktów. Dzięki Norton Hotspot Privacy, bezpieczne podłączenie się do sieci Wi-Fi w dowolnym publicznym punkcie dostępu będzie możliwe, poprzez utworzenie wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

Publiczne sieci bezprzewodowe nie są bezpieczne, z czego wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, a przechwycenie cudzych informacji (tzw. sniffing ) w sieci Wi-Fi jest bardzo proste i wymaga jedynie zainstalowania dodatku do przeglądarki. Badania przeprowadzone przez Norton pokazują, że bezpieczeństwo sieci Wi-Fi jest najważniejszym postulatem zgłaszanym przez użytkowników wobec oprogramowania zabezpieczającego łączność mobilną.

Norton Hotspot Privacy umożliwi użytkownikom korzystanie z Internetu w sposób bezpieczny, zapewniając ochronę tożsamości, kont internetowych oraz transakcji, bez konieczności każdorazowego logowania się do usługi. Gdy urządzenie wykryje sieć Wi-Fi i połączy się z nią, a Norton Hotspot Privacy uruchomi się automatycznie i skonfiguruje jej ustawienia. Produkt będzie dostępny w tym roku na systemy iOS i Mac.

0
Źródło: Symantec
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.