Comcast miał wydać piratów sądowi. Odmówił.

Comcast otrzymał nakaz przekazania danych osobowych swoich klientów, którzy są podejrzani o piractwo. Dostawca Internetu zaskarżył pismo.
Comcast nie będzie współpracował z właścicielami praw autorskich

Comcast nie będzie współpracował z właścicielami praw autorskich

Prawnicy Comcast twierdzą, że sąd nie ma jurysdykcji nad wszystkimi osobami, które zostały wymienione w nakazie. Część z nich mieszka w innej jednostce administracyjnej. Dodają również, że nie istnieje żadna prawna podstawa, by stosować wobec podejrzanych pozew zbiorowy. Na deser Comcast stwierdza w swojej skardze, że właściciele praw autorskich próbują wykorzystać system sądowniczy do zmuszenia oskarżonych do zawierania ugód.

Powodowie nie powinni czerpać korzyści z nieuczciwych praktyk w postępowaniu sądowego, wykorzystując niedrogie środki w postaci Sądu by otrzymać dane osobowe oskarżonych i zmusić ich do zawarcia ugód. To oczywiste, że powodowie i członkowie branży porno nie są zainteresowani postępowaniem sądowym, świadczy o tym ilość pozwanych osób. Chcą wykorzystać Sąd do zdobycia dostatecznej ilości informacji by zastraszyć pozwanych — czytamy w oświadczeniu Comcast.

Powodowie, reprezentowani przez AF Holdings, LLC, stwierdzili, że Comcast utrudnia właścicielom praw autorskich walkę o swojej prawa. Sprawę prowadzi sędzia Gary Feinerman.

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.