EVGA GTX680 CLASSIFIED z taktowaniem 2GHz

Mogą ja na przykład podkręcić je o 200%. Zanim przejdziemy do opisu samego podkręcania warto bliżej przyjrzeć się samej karcie.

EVGA GeForce GTX 680 Classified to autorska karta dla overclockerów, płytka drukowana jest troszkę większa od standardowej, a zegary są podkręcone. GPU pracuje z taktowaniem 1111 MHz, a pamięć ma taktowanie 6008 MHz. Ilość pamięci została podwojona, warto zauważyć, że dodatkowe kości zostały przylutowane na rewersie płytki. Złącza zasilające także zmieniły się znacznie, mamy 8+8 pin zamiast standardowego 6+6. Karta jest droższa o około 500zł od referencyjnej.

Tak wyglądał platforma testowa naszych dzielnych overlockerów z Kingpin.

Płyta główna i chłodzenie – EVGA X79 CLASSIFIED / 3930K DRAGON F1 DARK LN2 COOLED

Karty graficzne -EVGA CLASSIFIED GTX680 QUAD SLI TEK-9 SLIM LN2 COOLED

Pamięci – GSKILL RIPJAWS-Z 16GB z taktowaniem 1250mhz

Procesor – Intel Core i7 3960 z taktowaniem 3.30GHz

Zasilacz – EVGA CLASSIFIED NEX 1500W PSU

Sterowniki NVIDIA 301.10 whql; 3Dmark 11 v1.03

Głównym zadaniem było podkręcenie kart graficznych, panowie nawet nie zabrali się za podkręcanie reszty, ale wiadomo że przy takiej pracy procesor też musiał być schładzany. Overclockerom udało się osiągnąć taktowanie 2002 MHz co jest bardzo dobrym wynikiem, ale niedługo pewnie ktoś ich przebije. Na głównej stronie 3D Mark udało nam się wychwycić wynik trochę innego testu, ale na tej samej platformie. Chłopakom z Kingpin dzięki tej platformie testowej udało się osiągnąć drugie miejsce, do zajęcia pierwszego miejsca zabrakło tylko i aż 130 punktów. W innych rankingach jednak biją na głowę konkurencje. Ranking ENTRY PRESET, EXTREME PRESET, a z kolei w PHYSICS SCORE znów zajęli drugie miejsce.

0
Źródło: Kiingpin Cooling
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.