Kawałek wiadomości będącej oszustwem internetowym, polegającym na wyłudzeniu poufnych danych.

Finałowy gwizdek arbitra w Mistrzostwach zabrzmi dopiero 1 lipca 2012 r. i tyle czasu mają jeszcze internetowi oszuści!

Norton przechwycił ataki spamerów nawiązujące do UEFA EURO 2012

Z maila odbiorca dowiaduje się, że wygrał loterię promocyjną UEFA EURO 2012 Cup. W pozostałej części wiadomości spamerzy wyczerpująco wyjaśniają jak weszli w posiadanie adresu e-mail odbiorcy oraz jak wybrano ten właśnie adres jako zwycięzcę spośród ogromnej liczby pozostałych uczestników. Następnie odbiorca proszony jest o wysłanie numerów potwierdzających wygranie przez wypełnienie rzekomej dokumentacji online UEFA EURO 2012.

Odbiorca proszony jest o podanie osobistych danych takich jak: nazwisko, adres, wiek, zawód oraz numer telefonu. Szczególnie interesujący jest fragment, w którym wspomniano, że adresy e-mail otrzymano od cieszących się zaufaniem firm (ich nazwy celowo zamazano). Przypominamy, że należy być szczególnie ostrożnym, gdy celem wiadomościami jest wyłudzenie poufnych danych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tą wiadomością.

Kawałek wiadomości będącej oszustwem internetowym, polegającym na wyłudzeniu poufnych danych.
Kawałek wiadomości będącej oszustwem internetowym, polegającym na wyłudzeniu poufnych danych

Więcej informacji na temat powyższego ataku znajduje się na blogu Symantec Security Response: http://www.symantec.com/connect/blogs/scammers-set-kick-uefa-euro-2012 Norton przewiduje, że w ciągu następnych dni liczba ataków internetowych związanych z EURO 2012 wzrośnie. Zalecamy użytkownikom szczególną ostrożność.

Oto kilka porad ekspertów, które pozwolą wygrać z cyberprzestępcami:

Nawet najlepszy bramkarz nie wygra meczu w pojedynkę

― dlatego potrzebujesz kompletnej linii defensywy, jakiej nie zapewniają darmowe rozwiązania. Program typu Norton 360 zidentyfikuje niebezpieczne wiadomości i zapewni ochronę przed innymi zagrożeniami jak phishing czy ataki w mediach społecznościowych.

Nie daj się zwieść fałszywym obietnicom

― jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe, prawdopodobnie tak właśnie jest. Oceniaj krytycznie informacje, na które natrafiasz w Internecie, zwłaszcza jeśli związane są z wielkimi imprezami sportowymi lub innymi głośnymi wydarzeniami.

Zadbaj o kondycję swoich zawodników

― nowoczesne programy antywirusowe, zapewniają szybką i skuteczną ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez obniżania wydajności komputera, smartfona lub tabletu.