Galaxy S III rozłożony na części, ma ten sam aparat co iPhone 4S

Galaxy S III został prześwietlony – i to dosłownie. Rentgenem potraktowano m.in. tylny aparat, który znajduje się w najnowszym Samsungu.

Wyniki tego eksperymentu są dosyć zaskakujące. Chipworks, przy współpracy którego powstały zdjęcia, potwierdza że Galaxy S III wykorzystuje ten sam aparat (Sony BSI o rozdzielczości 8 Mpix), który znajduje się w głównym konkurencie Samsunga – Apple iPhone 4S.

Gorszą informacją jest, że wyświetlacz został złączony razem z szkłem ochronnym i obudową urządzenia. Oznacza to, że wymiana pękniętego ekranu nie będzie należała do najtańszych. Jednak to nic nowego – podobny patent zastosowano w Galaxy S oraz Galaxy S II.

Ponadto przyjrzano się dokładnie płycie głównej Galaxy S III. Wyszczególniono procesor Exynos 4412 z 1 GB pamięci DDR2, moduł Samsung KMVTU000LM zawierający eMMC (16 GB) oraz MDDR (64 MB). Wiadomo, że do Wi-Fi zastosowano układ Murata M2322007, a za łączność bezprzewodową odpowiada Intel Wireless PMB9811X.

Za audio odpowiada stereofoniczny kodek Wolfson Microelectronics WM1811 oraz wzmacniacz Skyworks SKY77604. Więcej informacji znajdziecie

na stronach iFixit

oraz na

chipworks.com

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.