Genialne, sieciowe centrum multimedialne od Samsunga

Samsung Smart Hub ułatwi życie posiadaczom ultrabooków, tabletów i smartfonów z systemami Windows, Android i iOS.

Napęd optyczny Smart Hub łączy w sobie zalety zewnętrznego odtwarzacza, nagrywarki DVD oraz bezprzewodowego routera. Urządzenie współpracuje z notebookami z systemem Windows oraz MacBookami, a także smartfonami, tabletami i telewizorami Samsung Smart TV. Smart Hub działa m.in. jako bezprzewodowy odtwarzacz płyt CD/DVD, a także plików multimedialnych zapisanych na nośnikach zewnętrznych (USB). Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może komfortowo oglądać filmy lub słuchać muzyki np. na swoim ultrabooku lub tablecie bez potrzeby kopiowania na niego danych. Napęd optyczny Samsung Smart Hub funkcjonuje jako HotSpot i zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu z poziomu komputerów przenośnych, tabletów i smartfonów. Ponadto urządzenie działa jak router i pozwala połączyć ze sobą oraz siecią cztery urządzenia jednocześnie (np. tablet, smartfon, notebook, telewizor Smart TV). Napęd optyczny Smart Hub w pełni integruje się z urządzeniami firmy Samsung wyposażonymi w funkcję AllShare.

Aby obsługiwać napęd Smart Hub za pomocą urządzeń mobilnych, należy zainstalować darmową aplikację Samsung Mobile SMART HUB, która dostępna jest dla smartfonów i tabletów pracujących na systemach Android i iOS. Aplikację można pobrać

z

Google Play, App Store i Amazon Appstore for Android

.

Posiada ona, jak zapewnia Samsung, intuicyjny interfejs i umożliwia też zdalne zarządzanie plikami, tworzenie kopii zapasowych zdjęć i innych danych oraz dostęp do pomocy on-line.

Wbudowana w napęd Smart Hub nagrywarka DVD typu Slim jest w pełni kompatybilna zarówno z systemem Windows 7 jak i Mac OS X. Zastosowanie w nagrywarce technologii Buffer Under Run free eliminuje występowanie błędów w zapisie danych na płytach CD/DVD.

Po zastosowaniu odpowiedniego adaptera Smart Hub może być używany również np. w samochodzie jako źródło filmów, muzyki czy zdjęć przesyłanych bezprzewodowo do tabletów pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach.

Napęd optyczny Samsung Smart Hub SE-208BW będzie dostępny w sugerowanej cenie producenta 305 zł.