HTC wprowadza nowszą wersję One S ze starszym CPU

Smartfon HTC One S w standardowej wersji wyposażony jest w 2-rdzeniowy procesor MSM8260A taktowany zegarem 1,5 GHz.

Jest wykonany w 28 nm i dysponuje grafiką Adreno 225. Na rynku pojawi się jednak jeszcze jeden model One S – z 2-rdzeniowym procesorem 1,7 GHz starszej generacji. Jest wykonany w 45 nm i ma słabszą grafikę Adreno 220. Oznacza to, że pobiera więcej prądu, a to niekoniecznie dobrze wpływa na czas pracy na baterii.

Nikt się jednak tym początkowo nie przejął, bowiem alternatywna wersja One S miała trafić tylko do Tajwanu. Tymczasem okazuje się, że wyżej taktowany (ale słabszy) One S trafi do części krajów azjatyckich oraz europejskich. Kluczowe kraje, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy i Francja dostaną wersję nowocześniejszą.

Jeżeli połączymy z tym fakt, że polska premiera One S została przesunięta, możemy mieć podejrzenia, że wolniejsza i mniej energooszczędna edycja trafi właśnie do naszego kraju. Dlaczego HTC decyduje się na taki krok? Przyczyną jest Qualcomm i jego nowoczesne procesory Snapdragon S4. Plotki mówią o tym, że nie jest w stanie zaspokoić potrzeb ilościowych swoich klientów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.