iOS 6 – ponad 200 nowych funkcji i jeszcze sprytniejsza Siri

Podczas tegorocznej konferencji WWDC, Apple zapowiedziało aktualizację linii notebooków, system Mac OS X oraz nową wersję mobilnego iOS-a.

Nowa, szósta edycja systemu operacyjnego iOS zawiera całą masę nowości. Najbardziej zyskała chyba Siri – wirtualna asystentka, która odpowiada na wszystkie pytania, czasem nie do końca tak, jakby życzyło sobie tego Apple. Nowa Siri pozwoli użytkownikowi uruchamiać aplikacje – wystarczy powiedzieć, który program chce się uruchomić, a Siri zajmie się resztą. Ponadto aplikacja została „zintegrowana” z trybem samochodowym. Aplikację będziemy mogli uruchomić za pomocą specjalnego przycisku, nawet jeśli już prowadzimy samochód. Integrację zapowiedziały już takie tuzy samochodowego świata, jak BMW, Audi, Landrover i General Motors.

iOS 6 będzie także głęboko zintegrowany z portalem społecznościowym Facebook, na podobnych zasadach jak już teraz zintegrowany jest Twitter.

Kolejną funkcją, która już od dawna była wyczekiwana, jest możliwość wykonywania wideopołączeń FaceTime poprzez sieci komórkowe. Nie będziemy więc ograniczeni w tym zakresie przez dostępność połączeń WiFi.

Następna nowość ucieszy przede wszystkim blogerów. Przeglądarka Safari w nowym systemie operacyjnym iOS pozwoli na uploadowanie zdjęć bezpośrednio na strony internetowe, jak Facebook czy systemy WordPress.

Passbook jest tymczasem zupełnie nową aplikacją, która w jednym miejscu pozwoli nam przechować karty pokładowe, bilety do kina, bony w cyfrowej postaci.

Ostatnią nowością są antycypowane mapy 3D z nawigacją. Potwierdzono, że Apple zrezygnowało z usług Google Maps, a w zamian uruchomi swoje własne mapy wraz z opiniami z serwisu Yelp i sytuacją na drodze raportowanymi przez użytkowników.

Apple iOS 6 w wersji beta jest dostępny już dzisiaj, natomiast na finalną wersję zaczekamy do jesieni. Więcej informacji o OS-ie po kliknięciu w źródło.

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.