MacBook Pro z ekranem Retina rozkręcony do ostatniej śrubki

iFixit to serwis, który lubuje się w rozkręcaniu wszystkich urządzeń. Niedawno był Galaxy S III, teraz przyszła pora na nowego MacBooka.

Pierwsza wątpliwość rozwiana – dysk SSD o pojemności 512 GB nie jest wlutowany na stałe. Korzysta ze złącza PCI-E i w razie potrzeby będzie można go wymienić. Obecna generacja MacBook Pro jest pierwszą, która wykorzystuje SSD. Z podobnego złącza korzysta również kontroler 802.11n – Broadcom BCM4331 oraz Bluetooth 4.0 – Broadcom BCM20702.

Sporym zaskoczeniem jest zastosowanie wentylatorów z asymetrycznym ułożeniem łopatek. W niektórych miejscach upakowane są gęściej, niż w innych. Po co ten zabieg? Taka konstrukcja umożliwia rozpraszanie dźwięku w szerszym zakresie częstotliwości, a nie tylko w jednym. To sprawia, że hałas wentylatora jest ledwo dostrzegalny.

Na deser wyjęto płytę główną, czyli najważniejszy element komputera. Jest do niej przytwierdzony układ GPU Nvidia GeForce GT 650M (czerwony), 4-rdzeniowy procesor Intel Core-i7 3720QM 2,6 GHz (w trybie Turbo do 3,6 GHz) z grafiką Intel Graphics HD 4000 (pomarańczowy), kontroler PCH – Intel E208B284 (żółty), nieszczęsna zespolona z płytą pamięć RAM – Hynix H5TC2GB3CFR DDR3L SDRAM (zielony) oraz kontroler Intel DSL3510L odpowiedzialny za obsługę interfejsu Thunderbolt (niebieski).

Ponadto

pod tym adresem

znajdziecie podobną relację z rozkładania na czynniki pierwsze innego nowego komputera Apple – MacBook Air 13″ Mid 2012.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.