Microsoft szlifuje pocztę w Windows 8

Microsoft cały czas pracuje nad klientem poczty wbudowanym w Windows 8. Widać to już po drugiej wersji rozwojowej systemu, w której pojawił się dodatkowy panel do zarzadzania kontem. Prace nadal trwają.

Microsoft chce, by nie tylko system Windows 8, ale i dołączone do niego aplikacje wywarły na użytkownikach jak najlepsze wrażenie. Właśnie podzielił się z nami informacjami na temat programu pocztowego. Zwrócił naszą uwagę na to, że nawet w edycji Release Preview widać znaczne zmiany, w porównaniu do Consumer Preview (pojawił się dodatkowy panel do zarządzania kontem). Zmieniła się też ilość prezentowanych maili na jednym ekranie. Teraz, w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, widać ich 14, zamiast 8,5 jak to miało miejsce w Consumer Preview.

Microsoft też chciał, by dotykowa klawiatura była jak największa, jednocześnie nie zasłaniając zbyt dużej ilości treści. Dlatego też nagłówek maila, z tematem, adresatami, i tak dalej, wyświetlany jest nie na górze interfejsu, ale z boku. To wydaje się też logiczne: informacje o mailu w jednym miejscu, jego treść w drugim. Opcje formatowania tekstu są domyślnie ukryte.

Klient pocztowy w Windows 8 będzie też wykorzystywał wszystkie możliwości Metro, w tym przypinanie do krawędzi ekranu czy przypinanie różnych kafelków związanych z pocztą do Menu Start. Klient też będzie się starał dbać o dane przesyłane przez sieć komórkową. Będzie mógł być skonfigurowany tak, by synchronizować tylko wiadomości z, na przykład, ostatnich dwóch tygodni, zamiast całą skrzynkę, nieraz „ważącą” kilka gigabajtów.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.