Najcieńszy Ultrabook firmy Acer z ukrytym panelem MagicFlip

Ultrabook Acer Aspire S5 jest nie tylko bardzo cienki i lekki. Cechować się ma też wydajnością umożliwiającą efektywne wykonywanie wszystkich codziennych zadań oraz wytrzymałością pozwalającą na bezpieczne użytkowanie w czasie podróży.
Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

Aspire S5 ma obudowę o zaokrąglonych krawędziach i czarnym wykończeniu ze szczotkowanego metalu oraz pokrywę ze stopu magnezu i aluminium (MgAl). Ma tylko 11 milimetrów grubości i waży zaledwie 1,2 kg, dzięki czemu sprawdza się w podróży.

Ultrabook Acer Aspire S5 zwraca uwagę brakiem widocznych portów, które zostały umieszczone w panelu MagicFlip. Panel MagicFlip znajduje się z tyłu obudowy i jest otwierany przez silnik. Takie rozwiązanie pozwoliło zarówno na estetyczne ukrycie portu HDMI, trzech portów USB oraz złącza Thunderbolt

T

o przepustowości 20 Gb/s, jak i na zapewnienie tak małej grubości ultrabooka. Panel MagicFlip można otworzyć lub zamknąć jednym naciśnięciem przycisku, dzięki czemu można uzyskać dostęp do portów, gdy tylko są potrzebne, a także ukryć je i zabezpieczyć, gdy nie są używane.

Acer Aspire S5 został zaprojektowany tak, aby był jednym z najcieńszych ultrabooków na świecie. Wyposażono go w 13,3-calowy wyświetlacz o nowej konstrukcji, który jest wbudowany w pokrywę, dzięki czemu grubość ramki została zmniejszona o jedną trzecią. Ponadto, w ultrabooku zastosowano akumulator litowo-jonowy o kształcie dopasowanym do cienkiej obudowy, tak aby uzyskać możliwie niski profil przy długim czasie pracy na baterii: nawet sześć i pół godziny użytkowania lub 80 dni w stanie gotowości.

Nowy ultrabook Acer jest wyposażony w procesor Intel Core trzeciej generacji, dysk SSD o pojemności do 256 GB zapewniający szybki dostęp do danych, system Dolby Home Theater v4 odtwarzający efekty dźwięku przestrzennego oraz port HDMI umożliwiający wyświetlanie obrazu na dużym ekranie. Aspire S5 daje też możliwość przesyłania danych z niespotykaną dotąd prędkością, ponieważ zastosowano w nim dwa porty USB 3.0 oraz port Thunderbolt, który pozwala na pobranie filmu HD w niecałe 30 sekund.

Dzięki funkcji Acer Green Instant-On Aspire S5 ożywać ma w mgnieniu oka, wznawiając pracę z trybu uśpienia w 1,5 sekundy. Funkcja Acer Always Connect pozwala na ponowne nawiązanie połączenia z ulubionym punktem dostępowym i rozpoczęcie przeglądania stron internetowych w 2,5 sekundy.

Zachęcamy również do zapoznania się z wynikami testów Aspire S5 przeprowadzonych w naszym laboratorium. Dostępne są one na TEJ STRONIE.

Dostępne konfiguracje:

  • Aspire S5-391- procesor Intel Core i5 3317UB, ekran 13.3″, pamięć 4GB, dysk 128GB SSD, Windows 7 Home Premium, cena 5 349 zł brutto
  • Aspire S5-391 – procesor Intel Core i5 3317UB, ekran, 13.3″, pamięć 4GB, dysk 256GB SSD, Windows 7 Home Premium, cena 6 159 zł brutto
0
Źródło: Acer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.