Najmniejszy na świecie dysk z interfejsem Thunderbolt

Freecom przedstawił dziś zupełnie nowy model dysku Mobile Drive Mg, teraz wyposażony w interfejs Thunderbolt.

Freecom Mobile Drive Mg

Freecom Mobile Drive Mg

Nowy interfejs Thundebolt umożliwia szybki transfer danych między dyskiem a urządzeniami Mac z szybkością nawet 20-krotnie większą, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań USB 2.0. Szybka transmisja w połączeniu z pojemnością 1 TB sprawia, że dysk jest ciekawą propozycją dla użytkowników komputerów Mac, którzy mają wysokie wymagania w zakresie przechowywania danych, a nie lubią czekać na przeniesienie plików, zdjęć, filmów i muzyki.

Mobile Drive Mg jest zarazem najmniejszym dyskiem z interfejsem Thunderbolt, jaki jest dziś dostępny na rynku. Lekki i przenośny dysk ma zaledwie kilka milimetrów grubości, a magnezowa obudowa sprawia, że jest mocny, trwały, przyjazny dla środowiska i dopasowany kolorystycznie do MacBooka. Właśnie ze względu na te cechy projektowe Mobile Drive Mg otrzymał tytuł „Najlepszego z najlepszych” w konkursie red dot Awards 2012.

„Nasz nowy dysk Thunderbolt jest równie potężny w środku, co estetyczny na zewnątrz. Oferuje błyskawiczny transfer danych i dużą pojemność w połączeniu ze wzornictwem, którego użytkownicy przywykli oczekiwać po firmie Freecom — powiedział Dick C. Hoogerdijk, prezes i dyrektor generalny firmy Freecom. —

Wysoka wydajność dysku Mobile Drive Mg, cienka konstrukcja i magnezowe wykończenie przysporzyły mu już wielu zwolenników i sprawiły, że jest doskonałym uzupełnieniem laptopów Apple MacBook”.

Oprócz interfejsu Thunderbolt dysk obsługuje również standard USB 3.0, który umożliwia transmisję danych z szybkością około 130 MB/s. Jest również zgodny wstecz ze wszystkimi komputerami i notebookami wyposażonymi w złącze USB 2.0. Dysk jest sformatowany w systemie plików HFS+, więc może od razu współpracować z dowolnym komputerem Mac. Jest też w pełni kompatybilny z funkcją Time Machine.