Padły polskie strony: Wykop.pl, Kwejk.pl i inne. Dlaczego?

W dniu dzisiejszym doszło do awarii w jednej z firm hostingowych, której klientami są najpopularniejsze polskie serwisy, w tym Wykop.
Spróbuj ponownie

Spróbuj ponownie

Dla niektórych to była prawdziwa katastrofa, gdyż od rana nie można było dostać się na strony internetowe, hostowane przez firmę Beyond. Powodem było odcięcie zasilania w jednej z sekcji serwerowni. Dostało się między innymi serwisom Wykop,Money.pl, Komórkomania i NaTemat. W tej chwili wszystko już wróciło do normy. Wszystko, poza serwisem Kwejk.pl, który w dalszym ciągu nie jest dostępny, a który pierwsze problemy miał już wczoraj. Ten serwis, co komplukuje sprawę, nie jest klientem firmy Beyond, zatem powód niedostępności musi leżeć gdzie indziej. Póki co, nie wiemy gdzie.

Oświadczenie firmy Beyond:

W dniu 4 czerwca w godzinach porannych, podczas rutynowych testów sprawności systemów zasilających, wystąpiła kilkuminutowa przerwa w zasilaniu jednej z sekcji zasilających serwerowni Beyond.pl. Datacenter Beyond.pl jako obiekt spełniający wymogi dostępności klasy Tier-4 jest poddawany regularnym przeglądom i próbom instalacji – niektóre z nich testowane są nawet co godzinę, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Niestety awaria dotknęła cześć klientów naszej firmy, co spowodowało problemy w dostępie do ich serwisów. Znamy już przyczynę usterki, przywróciliśmy w pełni sprawność systemów, a w chwili obecnej pracujemy z administratorami systemów naszych klientów, aby potwierdzić poprawność działania wszystkich usług.

0
Źródło: gazeta.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.