Poznajemy kolejne nowości Windows Phone 8

Microsoft pokazał małą część całości. Dziś odkrywamy kolejne tajemnice.

DataSmart w Windows Phone 8

DataSmart w Windows Phone 8

Ciekawi cię, co jeszcze Microsoft doda do swojego mobilnego systemu operacyjnego? Paulowi Thurrottowi udało się dowiedzieć kilku szczegółów, którymi się z nami podzielił.

Pierwszą nowością jest większa integracja z e-dyskiem SkyDrive. Dzięki niej, będziemy mogli strumieniować z niego multimedia bezpośrednio na swój telefon. Wszystko, co umieścimy w chmurze, będzie dostępne w aplikacjach Xbox Music i Xbox Videos. Integracja będzie działać w dwie strony: logując się na SkyDrive przez przeglądarkę będziemy mogli również przeglądać multimedia obecne w naszym telefonie.

Co ciekawe, treści będą współdzielone między wszystkimi twoimi urządzeniami przez sieć Wi-Fi. Jeżeli masz coś na swoim tablecie, co chciał(a)byś obejrzeć, będziesz mógł / mogła to zrobić na swoim smartfonie. Lub komputerze. Lub czymkolwiek z Windows 8 lub Windows Phone 8, które jest połączone z twoją siecią Wi-Fi i autoryzowane.

Kolejną ciekawostką jest Data Smart. Aplikacja w inteligentny sposób zarządza połączeniami danych tak, by korzystać z sieci Wi-Fi kiedy tylko to możliwe. Prezentuje też użytkownikowi ilość danych, jakie przesłał i odebrał przez sieci bezprzewodowe, by ten wiedział, ile mu zostało danych zanim wyczerpie limit przewidziany umową z operatorem komórkowym. Przeglądarka Internet Explorer będzie również oszczędzała dane. Mechanizm w Windows Phone 8 będzie przypominał ten znany z Opery Mini. Witryny będą kompresowane w chmurze i dopiero wtedy przesyłane na telefon, dzięki czemu będzie można obniżyć swoje rachunki za Internet nawet o 30 procent.